• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • Jeśli budujesz lub remontujesz dom i zdecydowałeś się na instalację paneli fotowoltaicznych, warto pomyśleć także o ekologicznym systemie ogrzewania, dzięki któremu zadbasz o środowisko i zredukujesz rachunki za ciepło do zera.

  Idealnym rozwiązaniem są FOLIE GRZEWCZE.

  Folie grzewcze (folie grzejne) to innowacyjny produkt XXI wieku zasilany prądem elektrycznym i wykorzystywany do ogrzewania ciał oraz obiektów poprzez promieniowanie podczerwone.

  Folie działają w oparciu o opór elektryczny węgla. Są zbudowane z warstwy węglowej oraz pasty aluminiowej osadzonej w folii typu PET, a całość pokryta jest warstwą laminatu. Konstrukcja ta charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi oraz ognioodpornymi, a ich żywotność sięga ponad 40 lat.

  Dzięki swoim niewielkim rozmiarom (około 0,5mm grubości) ich montaż jest możliwy zarówno w podłodze jak i na ścianach, czy też sufitach. Tego typu ogrzewanie oprócz zastosowania w domach, stało się w ostatnim czasie hitem i sposobem na  wydajne i oszczędne ogrzewanie kościołów.

  Tradycyjne systemy ogrzewania działają z wykorzystaniem tzw. konwekcji, czyli zjawiska fizycznego polegającego na przenoszeniu ciepła za pomocą powietrza lub cieczy. W tym procesie występują znaczące straty i opóźnienia. Folie grzewcze nie korzystają z tego zjawiska, gdyż wykorzystują niewidzialne dla ludzkiego oka promieniowanie podczerwone, które przekazuje ciepło bezpośrednio na przedmiot, czy też ciało.

  PRZYKŁAD DZIAŁANIA

  Wyobraź sobie, że jesteś w górach- na stoku w pochmurny dzień, a temperatura wynosi -5 stopni Celsjusza. Odczuwasz na twarzy wyraźny chłód. Jednak po chwili chmury znikają, na niebie pojawia się słońce,a Tobie  robi Ci się cieplej. Dokładnie na takiej samej zasadzie działają folie grzewcze. Ich zadaniem jest zwiększanie temperatury ciał i obiektów, a nie powietrza. To ogromna zaleta i oszczędność.

  Dzięki zastosowaniu tego typu systemu w domu lub firmie możemy zachować komfort cieplny przy niższej niż dotychczas temperaturze powietrza w pomieszczeniu. Właśnie dlatego folie grzewcze pozwalają zaoszczędzić nawet 50% wydatków związanych z ogrzewaniem.

  Kolejną zaletą jest fakt, iż powietrze nie krąży po pomieszczeniu, a co za tym idzie nie przemieszcza kurzu, co ułatwia zachowanie czystości i jest świetnym rozwiązaniem dla alergików.

  Kategorie: Technologia