• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • W tej recenzji Joycasino przyjrzymy się wielu grom, bonusom i opcjom płatności, a następnie porównamy je z innymi najlepszymi kasynami dostępnymi w tej chwili. Gracze mają większy wybór niż kiedykolwiek, gdy grają online z kryptowalutami. Pytanie tylko, czy powinni obracać swoimi BTC tutaj, czy może lepiej skorzystać z jednego z innych kasyn online?

  Fotowoltaika pozwala nam dbać o środowisko i oszczędzać jednocześnie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że stosowanie odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna to mnóstwo korzyści dla nas samych i naszej planety. Do tej pory panele fotowoltaiczne instalowane na dachach kojarzyły nam się przede wszystkim z domami jednorodzinnymi. Okazuje się jednak, że korzystać z nich mogą również spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

  Fotowoltaika dla każdego

  Ustawa dotycząca odnawialnych źródeł energii jasno wskazuje na to, że nie tylko osoby fizyczne i firmy mogą instalować ogniwa fotowoltaiczne na swoich dachach. Z takiego rozwiązania mogą także korzystać spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, które tym samym stają się jednostkami, które produkują i pożytkują prąd wytworzony dzięki energii słonecznej.

  Fotowoltaika dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych – najważniejsze korzyści

  Budynki wielorodzinne stanowią często idealne miejsce do tego, by zamontować na nich panele fotowoltaiczne. Powierzchnie ich dachów są bardzo duże, a do tego w większości przypadków są one niezacienione. Takie warunki sprawiają, że w tego typu budynkach wytworzenie prądu pozwalającego oświetlić ich części wspólne nie powinno stanowić żadnego problemu. Oznacza to, że opłaty za oświetlenie klatek schodowych i przestrzeni wokół budynków, jak i zasilanie wind czy bram znacząco się obniżą.

  Program Słoneczne Dachy dla wspólnot i spółdzielni

  Program Słoneczne Dachy to projekt pozwalający spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym na otrzymanie preferencyjnej pożyczki na zamontowanie instalacji fotowoltaicznej na dachach budynków wielorodzinnych. Pieniądze uzyskane w ramach tego programu można wykorzystać między innymi na przeprowadzenie audytu energetycznego, projekt instalacji, a także na zakup oraz montaż całych systemów produkujących energię ze słońca. Co równie istotne, z pieniędzy uzyskanych w ramach pożyczki można także pokryć koszty termomodernizacji całego budynku.

  Kategorie: Technologia