• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • Audyt systemu elektroenergetycznego to przegląd techniczno-ekonomiczny systemów wytwarzania i poboru mocy w celu określenia możliwości oszczędności kosztów energii oraz ustalenia, czy możliwe i rozsądne jest rozbudowanie już istniejącej instalacji fotowoltaicznej.

  Czy rozbudowa jest możliwa?

  Jeśli masz już panele słoneczne, prawdopodobnie zmniejszyłeś już rachunki za prąd. Nadchodzi czas, kiedy chcesz dodać więcej energii do swojej sieci słonecznej – może po to, aby zaoszczędzić jeszcze więcej, a może masz samochód elektryczny i potrzebujesz teraz więcej paneli słonecznych, aby naładować go darmową energią elektryczną. A może początkowo chciałeś spróbować, jak działają panele słoneczne i czy są z nich jakieś korzyści, a teraz, widząc ich skuteczność, chcesz zwiększyć moc paneli słonecznych. W każdym z tych przypadków konieczna jest rozbudowa instalacji.

  Inwerter – co to?

  Wymiana istniejącego falownika (nawet jeśli nadal działa) w przypadku rozbudowy może znacznie zwiększyć wydajność systemu fotowoltaicznego. Falownik jest ważną częścią systemu fotowoltaicznego. Jego zadaniem jest konwersja prądu stałego generowanego z paneli słonecznych na prąd przemienny, co umożliwia korzystanie z energii elektrycznej w domu lub eksportowanie jej z powrotem do sieci krajowej. Nowy falownik wykorzystujący nowocześniejszą technologię może sprawić, że wydajność systemu fotowoltaicznego może wzrosnąć od 5% do 25% w całym okresie eksploatacji systemu.

  Czy warto rozbudować instalację fotowoltaiczną?

  Jeśli instalacja nie spełnia już naszych oczekiwań co do ilości dostarczanej energii, to rozbudowa jest jak najbardziej wskazana. Tym bardziej że jest to proces całkowicie możliwy do przeprowadzenia. Wyjątkiem są jedynie obiekty o zbyt małej ilości miejsca, a także nieodpowiednio usytuowane budynki.

  Kategorie: Technologia