• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • OPTYMALIZACJA OD FIRMY HUAWEI

  Optymalizacja instalacji fotowoltaicznej w oparciu o falownik i optymalizatory Huawei to nowe rozwiązanie, dodatkowa opcja, którą warto rozważyć przy projektowaniu najlepszego rozwiązania dla naszej instalacji.

  Na czym polega idea optymalizacji? W tradycyjnych systemach, gdzie moduły są połączone szeregowo, zacienienie jednego modułu ma negatywny wpływ na pracę pozostałych modułów, obniżając ich sprawność. Jeśli natomiast przy zacienionym module podłączony jest optymalizator, to nie będzie to miało negatywnego wpływu na pracę pozostałych modułów. Schemat działania optymalizatorów najlepiej wyjaśniają poniższe rysunki – porównanie systemów z i bez optymalizatorów.

  działanie standardowego systemu bez optymalizatorów

  Moduły bez optymalizatorów i ich wydajność przy częściowym zacienieniu jednego modułu.

  działanie optymalizacji huawei

  Te same moduły z optymalizatorami.

  Optymalizatory Huawei mogą być wykorzystywane w dwóch konfiguracjach systemu:

  – możliwość pełnej optymalizacji systemu – optymalizator umieszczony przy każdym module w systemie
  – możliwość wybiórczej optymalizacji systemu – pojedynczych modułów lub jednego z kilku łańcuchów

  Przy pełnej optymalizacji system oferuje następujące dodatkowe możliwości:

  • System bezpieczeństwa Rapid Shutdown – odłączenie napięcia z modułów (napięcie na każdym z modułów jest obniżane do 0V) w przypadku odłączenia falownika od sieci, wyłączenia zasilania w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas akcji serwisowej lub ratunkowej. Dzięki temu systemowi w przypadku instalacji o mocy powyżej 6,5kW nie ma konieczności montowania dodatkowych wyłączników DC, co obniża koszty instalacji.
  system Rapid Shutdown huawei
  brak systemu Rapid Shutdown
  • Indywidualny monitoring poszczególnych modułów – możliwość obserwacji w aplikacji uzysków wszystkich modułów osobno, łatwiejszy serwis i wykrywanie ewentualnych problemów jak na przykład zabrudzenie lub awaria pojedynczych modułów.
  aplikacja optymalizacja
  • Możliwość lepszego wykorzystania dostępnej powierzchni dachu – możliwość rozłożenia modułów na kilku połaciach dachu, w różnych kierunkach oraz pod różnymi kątami nachylenia a także w miejscach, gdzie mogą być okresowo zacienione (np. bliżej komina czy wykuszu).
  optymalizator mocy w straszynie
  optymalizatory mocy w straszynie
  • Możliwość tworzenia dłuższych łańcuchów – dla instalacji trójfazowych można łączyć w jeden łańcuch moduły o mocy do 10kW. Dzięki temu obniżane są koszty instalacji – ogranicza się ilość przewodów, złączek czy zabezpieczeń.

  Jak wygląda optymalizator mocy ?

  optymalizator mocy huawei

  Optymalizator Huawei SUN2000-450W-P ma wymiary około 7x14x3cm. Jest jeden uniwersalny model o mocy 450W, maksymalnym napięciu wejściowym 80V i prądzie zwarciowym 13A, a więc można go stosować z prawie wszystkimi dostępnymi na rynku modułami fotowoltaicznymi.

  W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z nami !

  *SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O. informuje, iż w celu odpowiedzi na zadane pytanie niezbędne jest zebranie i przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie ze wskazanym powyżej formularzem. Podanie przez Państwa tych danych i kliknięcie przycisku "WYŚLIJ" jest równoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie. Dane osobowe będą przetwarzane jedynie w celu odpowiedzi na Państwa zapytanie, a także w celu ewentualnego późniejszego przygotowania oferty. W każdej chwili mogą Państwo zażądać usunięcia swoich danych z naszej bazy. Administratorem Państwa danych osobowych jest SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O., ul. Aliny Pienkowskiej 31, 80-180 Gdańsk, NIP: 583-34-04-801.
  Kategorie: Technologia