• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • W tej recenzji Joycasino przyjrzymy się wielu grom, bonusom i opcjom płatności, a następnie porównamy je z innymi najlepszymi kasynami dostępnymi w tej chwili. Gracze mają większy wybór niż kiedykolwiek, gdy grają online z kryptowalutami. Pytanie tylko, czy powinni obracać swoimi BTC tutaj, czy może lepiej skorzystać z jednego z innych kasyn online?

  Od 1 stycznia 2022 roku nastąpi zmiana zasad rozliczania fotowoltaiki

  Obecny system nazwany net-metering polegający na magazynowaniu wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną nadwyżki energii w zakładach energetycznych i późniejszym odbieraniu jej w ciągu roku w stosunku 1:0,8 lub 1:0,7 zostanie zastąpiony przez tak zwany net-billing.

  W nowym systemie nadwyżka niewykorzystanej energii elektrycznej będzie sprzedawana do sieci bez podatków, natomiast w momencie kupowania energii  prosument zapłaci opłaty dystrybucyjne zmienne, w tym opłatę OZE i kogeneracyjną oraz akcyzę i VAT.

  Zmiany- od kiedy i dla kogo?

  Aktualnie obowiązujące zasady zachowają na okres 15 lat tylko ci prosumenci, których instalacja fotowoltaiczna zostanie uruchomiona do końca roku 2021. W przypadku, gdy uruchomienie i wprowadzenie energii do sieci nastąpi po raz pierwszy w pierwszej połowie 2022 roku system net-metering będzie obowiązywał jedynie do połowy roku, a od 1 lipca automatycznie zamieni się na net-billing.

  Proponowane zmiany zakładają też zniesienie obowiązku posiadania przez prosumenta umowy kompleksowej oraz wydłużenie okresu wsparcia z 15 lat w obecnym systemie do 25 lat.

  Depozyt prosumencki

  W systemie net-billingu energia elektryczna wprowadzona przez prosumenta do sieci będzie rozliczana ze sprzedawcą według wartości rynkowej.  Podstawą do określania wartości energii będą rynkowe notowania energii. Sprzedawca energii będzie prowadził konto prosumenckie (depozyt prosumencki), który będzie stanowił podstawę do rozliczeń z prosumentem. Będzie ono zasilane wartością energii elektrycznej.

  Wykorzystanie depozytu prosumenckiego będzie możliwe przez okres 12 miesięcy, a jeśli nie zostanie on w całości wykorzystany, to pozostała część zostanie zwrócona prosumentowi do końca 13 miesiąca. Jedynie 20% wartości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci w danym miesiącu będzie podlegało zwrotowi.


  W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z nami !

  *SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O. informuje, iż w celu odpowiedzi na zadane pytanie niezbędne jest zebranie i przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie ze wskazanym powyżej formularzem. Podanie przez Państwa tych danych i kliknięcie przycisku "WYŚLIJ" jest równoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie. Dane osobowe będą przetwarzane jedynie w celu odpowiedzi na Państwa zapytanie, a także w celu ewentualnego późniejszego przygotowania oferty. W każdej chwili mogą Państwo zażądać usunięcia swoich danych z naszej bazy. Administratorem Państwa danych osobowych jest SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O., ul. Aliny Pienkowskiej 31, 80-180 Gdańsk, NIP: 583-34-04-801.