Fotowoltaika Gdańsk, Pomorskie – Panele Słoneczne ☀️ Ogniwa Fotowoltaiczne Sollab https://sollab.pl Gdynia, Sopot, Słupsk, Elbląg, Tczew Wed, 23 Nov 2022 14:34:29 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.1 https://sollab.pl/wp-content/uploads/2022/06/cropped-logo-Sollab-32x32.webp Fotowoltaika Gdańsk, Pomorskie – Panele Słoneczne ☀️ Ogniwa Fotowoltaiczne Sollab https://sollab.pl 32 32 Zwiększone dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd 4.0. https://sollab.pl/11111-2/ Wed, 23 Nov 2022 14:24:46 +0000 https://sollab.pl/?p=11111 Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zapowiedziała zwiększone dofinansowania w ramach 4 edycji Programu Mój Prąd. Teraz prosumenci będą mieli szanse otrzymać jeszcze wyższe dotacje  – do 6 tys. zł do instalacji PV oraz 16 tys. zł do magazynu energii.

Rząd zwiększa kwotę dofinansowania do 6 tys. zł

Pieniądze z programu Mój Prąd przysługują na zakup i montaż nowej instalacji, o mocy od 2 do 10 kW, a także na rozszerzenie inwestycji o magazyny energii i systemy zarządzania energią.

Według zapowiedzi, w ramach 4 edycji programu Mój Prąd, prosumenci będą mogli otrzymać wyższe dofinansowanie. Wysokość dofinansowania zależeć będzie od wybranej inwestycji:

  1. dofinansowanie tylko mikroinstalacji PV – kwota dotacji wyniesie do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 6 tys. zł;
  2. dofinansowanie mikroinstalacji PV wraz z magazynem energii, wsparcie rządowe do inwestycji wyniesie:
  • do mikroinstalacji do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 7 tys. zł;
  • do magazynu energii do 50% kosztów kwalifikowanych nie więcej niż 16 tys. zł

Kiedy można składać wnioski?

Nabór do kolejnej edycji programu Mój Prąd rozpocznie się już 15 grudnia i ma potrwać do wyczerpania przewidzianej puli środków, czyli ok. 350 mln zł. Okres kwalifikowalności wydatków został ustalony na 1 lutego 2020 – 31 grudnia 2023 roku.

WAŻNE!

Wnioskodawcy, którzy otrzymali wcześniej wypłatę dofinansowania w ramach MP4, nie będą musieli składać dodatkowego wniosku. Po przeliczeniu kosztów kwalifikowanych wypłacona zostanie im różnica, wynikająca ze zwiększenia poziomu dotacji.  

Zwiększenie dofinansowań z programu Mój Prąd ma związek z pogłębiającym się kryzysem energetycznym, sytuacją gospodarczą oraz wysoką inflacją. W takim wypadku inwestycja w instalacje fotowoltaiczne oraz magazyny energii staje się jeszcze bardziej opłacalna.

]]>
POMPY CIEPŁA GDAŃSK https://sollab.pl/pompy-ciepla-gdansk/ Wed, 09 Nov 2022 10:17:16 +0000 https://sollab.pl/?p=11091 Oferujemy naszym klientom wysokowydajne pompy ciepła w najlepszych cenach. Montaż pompy ciepła to idealne rozwiązanie, jest to ekologiczne źródło ciepła, którego dodatkową korzyścią są niskie koszty eksploatacji. Decydując się na montaż pompy ciepła skorzystaj z naszej oferty! Na podstawie przekazanych informacji zaprojektujemy dla Ciebie cały system tak, abyś ponosił jak najniższe koszty energetyczne w Twoim domu.

]]>
FOTOWOLTAIKA SZTUM https://sollab.pl/fotowoltaika-sztum/ Wed, 09 Nov 2022 09:59:36 +0000 https://sollab.pl/?p=11082

Oferujemy naszym klientom ze Sztumu wysokowydajne instalacje fotowoltaiczne w najlepszych cenach. Instalacja fotowoltaiczna dla mieszkańców Sztumu to przede wszystkim oszczędność i niezależność od stale rosnących cen prądu.

]]>
FOTOWOLTAIKA GDAŃSK https://sollab.pl/fotowoltaika-gdansk/ Tue, 06 Sep 2022 13:21:44 +0000 https://sollab.pl/?p=855

Oferujemy naszym klientom z Gdańska wysokowydajne instalacje fotowoltaiczne w najlepszych cenach. Instalacja fotowoltaiczna dla mieszkańców Gdańska to przede wszystkim oszczędność i niezależność od stale rosnących cen prądu.

]]>
FOTOWOLTAIKA STRASZYN https://sollab.pl/fotowoltaika-straszyn/ Tue, 06 Sep 2022 13:20:11 +0000 https://sollab.pl/?p=841 Instalacje fotowoltaiczne w Straszynie to co raz częstszy widok. Wysokie rachunki za prąd oraz pojawiające się nowe opłaty stałe zachęcają mieszkańców Straszyna do inwestycji w fotowoltaikę. Zainteresuj się fotowoltaiką już dziś i zacznij oszczędzać !

Panele fotowoltaiczne Straszyn – to ekologiczne rozwiązania

W ostatnim czasie instalacje słoneczne cieszą się coraz większą sławą. Jest tak nie bez przyczyny. Systemy fotowoltaiki dają mozliwość wiele oszczędzić, jak również możemy zaliczyć się do grona osób, które troszczą się o nasz klimat. Co więcej, zamontowanie paneli słonecznych w domu umożliwia uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu.

Fotowoltaika mocno zyskuje na rozgłosie. W sąsiedztwie masz możliwość dostrzec rosnącą ilość domów z panelami fotowoltaicznymi na dachu, można spotkać też ogrom instalacji fotowoltaicznych na gruncie. Duża ilość osób na pewno zadaje sobie pytanie skąd wziął się tak gigantyczny sukces tej technologii. Należy więc zacząć od tego, jak ona działa.

Czym są panele fotowoltaiczne? Jak działa fotowoltaika? – Straszyn

Fotowoltaika to właściwie użycie promieniowania słonecznego do wygenerowania energii elektrycznej. Uzyskaną energię masz możliwość użyć nie tylko do zasilenia różnych sprzętów, jakie mamy w domu, ale też do podgrzania wody czy ogrzania budynku, który zamieszkujemy.

Głównym elementem, którego potrzebujemy do wytworzenia prądu są moduły fotowoltaiczne, zwykle potocznie nazywane panelami słonecznymi. Montowane są one najczęściej na dachu domu. W większości przypadków nie nie jest wymagane wzmacnianie konstrukcji dachu – dzieje się tak tylko gdy mamy do czynienia ze starszymi budynkami.

W modułach fotowoltaicznych zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, które polega na transformacji energii ze słońca w energię elektryczną. Ładunek elektryczny jest przewodzony w ogniwach, które stworzone są z tworzywa półprzewodnikowego. Jednym z najczęściej wykorzystywanych substancji do budowy ogniw jest krzem.

Jakie wyróżniamy panele fotowoltaiczne? – Straszyn

Moduły słoneczne można podzielić na parę grup: moduły monokrystaliczne oraz moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne odznaczają się najwyższą jakością i sprawnością działania wśród innych modułów. Te moduły są stworzone z pojedynczego kryształu krzemu. Dzięki stosunkowo małym cenom produkcji moduły monokrystaliczne są współcześnie jednymi z najpopularniejszych. Lecz proces wytwarzania modułów polikrystalicznych jest nieco prostszy. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Szacunkowo wydajność modułów polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest niższa o 3%.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna?

Oczywiście. Instalacja fotowoltaiczna nie potrzebuje żadnych dodatkowych źródeł energii, oraz nie ma szkodliwego wpływu na środowisko. Jednym z powodów, dlaczego ludzie decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej jest fakt, że jest ona stuprocentowo ekologiczna i nie wiąże się z degradacją środowiska.

Czy jest się czego bać? Jakie obawy mogą mieć inwestorzy fotowoltaiki w Straszynie?

Pośród potencjalnych nabywców paneli słonecznych przekazywanych jest wiele plotek, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

Mit 1: W Polsce jest za mało słońca na zastosowanie paneli fotowoltaicznych

Jest to najczęściej powtarzany mit, który całkowicie nie ma potwierdzenia w praktyce. Jako doświadczeni specjaliści od instalacji paneli w Straszynie możemy z pełną stanowczością zaprzeczyć. Nasi klienci są zadowoleni i po kilku latach zyskują całkowite uniezależnienie od dostawców energii.

Ponadto, Polska posiada zbliżone nasłonecznienie do Niemiec, które są jednym z liderów instalacji fotowoltaicznych w Europie.

Mit 2: Inwestycja w fotowoltaikę nie opłaca się

To nieprawda. Jest wiele dotacji oraz ulg na zamontowanie paneli słonecznych, dzięki temu inwestycja zwraca się znacznie szybciej. Ponadto należy wziąć pod uwagę fakt, iż co roku ceny za prąd rosną, a czas spłaty inwestycji zmniejsza się.

Mit 3: Fotowoltaika nie pomrze ogrzać twojego domu w niepogodę

Faktem jest, iż najkorzystniejsza pogoda dla instalacji słonecznej to słoneczny dzień. Jednak w pochmurny dzień panele fotowoltaiczne również będą działać. Zmniejszone promieniowanie słońca wpływa na efektywność instalacji, lecz nie sprawia, iż instalacja nie działa.

]]>
FOTOWOLTAIKA CHWASZCZYNO https://sollab.pl/fotowoltaika-chwaszczyno/ Tue, 06 Sep 2022 13:18:10 +0000 https://sollab.pl/?p=824 Instalacje fotowoltaiczne w Chwaszczynie cieszą się coraz to większą popularnością. Duża ilość domów jednorodzinnych oraz stale rosnące ceny prądu sprzyjają inwestycji w fotowoltaikę. Mieszkańcy Chwaszczyna decydując się na instalację fotowoltaiczną, stają się niezależni energetycznie i nie martwią się wysokimi rachunkami za prąd.

Fotowoltaika Chwaszczyno dla Twojego domu lub mieszkania – czas postawić na ekologię

Ostatnio panele słoneczne są coraz bardziej powszechne. Jest tak nie bez przyczyny. Systemy fotowoltaiczne pozwalają wiele zaoszczędzić, a także dołączamy do grona osób, które troszczą się o Planetę. Co więcej, użycie Paneli fotowoltaicznych w domu umożliwia uniezależnienie się od dostawcy prądu.

Technologia fotowoltaiczna mocno zyskała na rozgłosie. W sąsiedztwie możesz zauważyć rosnącą ilość budynków z panelami słonecznymi na dachu, można spotkać także ogrom instalacji fotowoltaicznych na gruncie. Masa osób pewnie zastanawia się skąd wziął się tak gigantyczny sukces fotowoltaiki. Trzeba zatem zacząć od tego, jak ona działa.

Czym są panele fotowoltaiczne? Jak działa fotowoltaika? – Chwaszczyno

Fotowoltaika to właściwie użycie promieniowania słonecznego do wytworzenia prądu. Uzyskaną energię masz możliwość użyć nie tylko do zasilenia przeróżnych sprzętów, które posiadamy we własnym domu, ale również do podgrzewania wody lub ogrzania budynku, w którym mieszkamy.

Głównym elementem, jakiego potrzebujemy do wytworzenia prądu są moduły fotowoltaiczne, zwykle potocznie nazywane panelami fotowoltaicznymi. Montowane są one najczęściej na dachu domu. W dużej części przypadków nie nie jest wymagane wzmacnianie konstrukcji dachu – dzieje się tak tylko gdy mamy do czynienia ze starszymi budynkami.

W modułach fotowoltaicznych dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, które polega na transformacji energii ze słońca w prąd stały. prąd rozprowadzany jest po ogniwach, które stworzone są z materiału półprzewodnikowego. Jednym z najczęściej używanych materiałów do budowy ogniw jest krzem.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Moduły słoneczne dzielą się na parę grup: moduły monokrystaliczne oraz moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne wyróżniają się najwyższą jakością i efektywnością działania spośród wszystkich modułów. Te panele zostały stworzone z jednego kryształu krzemu. Dzięki dość niewielkim kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są obecnie jednymi z najbardziej powszechnych. Z kolei proces produkowania modułów polikrystalicznych jest nieco prostszy. Tworzone są one z czystego półprzewodników krzemu. Według szacunków efektywność modułów polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest mniejsza o 3%.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna? – Chwaszczyno

Z pewnością! Instalacja fotowoltaiczna nie potrzebuje żadnych dodatkowych źródeł energii, jak też nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Głównym z powodów, dlaczego ludzie stawiają na montaż instalacji fotowoltaicznej jest fakt, iż jest ona całkowicie ekologiczna i nie wiąże się z degradacją środowiska.

Czy jest się czego bać? Jakie obawy mogą mieć inwestorzy fotowoltaiki w Chwaszczynie?

Pośród potencjalnych nabywców paneli słonecznych przekazywanych jest sporo plotek, które są niestety często powielane. Jakie są to mity?

Mit 1: W Polsce jest za mało słońca na zastosowanie paneli fotowoltaicznych

Jest to jeden z głównych mitów, który zupełnie nie ma odzwierciedlenia w praktyce. Jako doświadczeni specjaliści od instalacji paneli w Chwaszczynie możemy zdecydowanie zaprzeczyć. Nasi klienci są zadowoleni i po kilku sezonach zyskują całkowite uniezależnienie od dostawców prądu.

Ponadto, Polska ma zbliżone nasłonecznienie do Niemiec, które są jednym z liderów instalacji fotowoltaicznych w Europie.

Mit 2: Koszt instalacji nie zwraca się, przez co inwestycja jest nieopłacalna

To nieprawda. Można znaleźć masę dotacji oraz ulg na montaż paneli słonecznych, dzięki czemu poniesione koszty zwracają się jeszcze szybciej. Ponadto powinno się wziąć pod uwagę fakt, że z roku na rok ceny za prąd zwiększają się, a czas spłaty inwestycji redukuje się.

Mit 3: Panele fotowoltaiczne nie ogrzeją twojego domu w pochmurny dzień

Faktem jest, iż najkorzystniejsza pogoda dla instalacji słonecznej to słoneczny dzień. Lecz w chmurny dzień panele fotowoltaiczne również będą spełniać swoje zadanie. Zmniejszone promieniowanie słońca wpływa na sprawność systemu, lecz nie sprawia, że panele nie funkcjonują.

]]>
FOTOWOLTAIKA KARTUZY https://sollab.pl/fotowoltaika-kartuzy/ Tue, 06 Sep 2022 13:17:03 +0000 https://sollab.pl/?p=811 Mieszkasz w Kartuzach lub okolicach i myślisz nad instalacją fotowoltaiczną? Zacznij oszczędzać już dziś ! Fotowoltaika to dla mieszkańców Kartuz to niższe rachunki za prąd oraz dbałość o środowisko naturalne.

Fotowoltaika Kartuzy – ekologiczne rozwiązania dla twojego domu

W ostatnich latach  panele fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. Jest tak nie bez powodu. Systemy fotowoltaiczne dają mozliwość wiele zaoszczędzić, oraz możemy zaliczyć się do grona osób, które troszczą się o nasz klimat. Co więcej, zamontowanie Paneli fotowoltaicznych w domu daje możliwość uniezależnienia się od firm dostarczających prąd.

Fotowoltaika bardzo zyskuje na popularności. W okolicy można dostrzec coraz więcej domów z instalacją fotowoltaiczną na dachu, można spotkać też ogrom instalacji fotowoltaicznych na gruncie. Masa ludzi pewnie zastanawia się skąd wziął się tak ogromny sukces fotowoltaiki. Trzeba zatem rozpocząć od tego, jak ona funkcjonuje.

Czym są panele fotowoltaiczne? Jak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika to właściwie spożytkowanie promieniowania słonecznego do wytworzenia prądu. Uzyskaną energię możemy użyć nie tylko do zasilenia wszelkich sprzętów, jakie posiadamy we własnym domu, ale też do podgrzewania wody lub ogrzania budynku, w którym mieszkamy.

Głównym składnikiem, którego potrzebujemy do wygenerowania energii elektrycznej są moduły fotowoltaiczne, zwykle potocznie nazywane panelami fotowoltaicznymi. Instalowane są one najczęściej na dachu budynku. W dużej części przypadków nie ma potrzeby wzmacniania konstrukcji dachu – dzieje się tak tylko w przypadku starszych nieruchomości.

W modułach fotowoltaicznych dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, które polega na przeistoczeniu energii ze słońca w prąd stały. prąd rozprowadzany jest po ogniwach, które stworzone są z materiału półprzewodnikowego. Jednym z często używanych substancji do wytworzenia ogniw jest krzem.

Jakie wyróżniamy panele fotowoltaiczne?

Panele słoneczne dzielą się na parę grup: moduły monokrystaliczne oraz moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne wyróżniają się najwyższą klasą i sprawnością działania wśród wszystkich modułów. Te panele są zbudowane z jednego kryształu krzemu. Dzięki stosunkowo małym kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są w obecnym czasie jednymi z najpowszechniejszych. Z kolei proces produkowania modułów polikrystalicznych jest nieco mniej skomplikowany. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Szacunkowo wydajność paneli polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest mniejsza o 3%.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna?  – Kartuzy

Z pewnością! Instalacja fotowoltaiczna nie potrzebuje żadnych dodatkowych źródeł energii, oraz nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Jednym z powodów, dlaczego ludzie decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej jest fakt, iż jest ona stuprocentowo ekologiczna oraz nie wiąże się z degradacją środowiska.

Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Czego boją się inwestorzy fotowoltaiki w Kartuzach?

Wśród ewentualnych zainteresowanych instalacjami fotowoltaicznymi przekazywanych jest sporo plotek, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

Mit 1: Klimat w Polsce nie pozwala na korzystanie z paneli słonecznych

Jest to jeden z głównych mitów, który zupełnie nie ma potwierdzenia w praktyce. Jako doświadczeni fachowcy od montażu paneli w Kartuzach możemy zdecydowanie zaprzeczyć. Nasi klienci są zadowoleni i po kilku sezonach uzyskują całkowite uniezależnienie od dostawców energii.

Ponadto, Polska ma zbliżone warunki słoneczne do Niemiec, które są jednym z liderów instalacji fotowoltaicznych w Europie.

Mit 2: Koszt instalacji nie zwraca się, przez co inwestycja jest nieopłacalna

To nieprawda. Istnieje wiele dotacji oraz ulg na zamontowanie paneli słonecznych, dzięki temu poniesione koszty zwracają się jeszcze szybciej. Ponadto powinno się wziąć pod uwagę fakt, iż z roku na rok ceny za prąd szybują, a czas spłacania inwestycji redukuje się.

Mit 3: Panele fotowoltaiczne nie ogrzeją twojego domu w pochmurny dzień

Faktem jest, iż najkorzystniejsza pogoda dla instalacji słonecznej to słoneczny dzień. Lecz w deszczowy dzień panele słoneczne też będą działać. Zmniejszone promieniowanie słońca wpływa na efektywność systemu, ale nie sprawia, że panele nie działają.

]]>
FOTOWOLTAIKA BOJANO https://sollab.pl/fotowoltaika-bojano/ Tue, 06 Sep 2022 13:15:59 +0000 https://sollab.pl/?p=798 Fotowoltaika w Bojanie zyskuje na popularności. Inwestycja w panele fotowoltaiczne z firmą SOLLAB to gwarancja wieloletniej, bezobsługowej pracy instalacji fotowoltaicznej. Fotowoltaika dla mieszkaców Bojana, to przede wszystkim oszczędność i niezależność od podwyżek ceny prądu.

Panele fotowoltaiczne Bojano – pora na ekologiczne rozwiązania

Ostatnio instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. Jest tak nie bez powodu. Systemy fotowoltaiczne pozwalają sporo oszczędzić, jak również możemy zaliczyć się do grona osób, które działają w trosce o nasz klimat. Co więcej, zastosowanie paneli słonecznych w budynku mieszkalnym umożliwia uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu.

Fotowoltaika mocno zyskała na popularności. W okolicy można zobaczyć coraz więcej domów z panelami fotowoltaicznymi na dachu, można spotkać również ogrom paneli fotowoltaicznych na gruncie. Masa ludzi pewnie myśli skąd wziął się tak duży sukces tej technologii. Trzeba zatem rozpocząć od tego, jak ona działa.

Czym są panele fotowoltaiczne? Jak działa fotowoltaika? Bojano

Fotowoltaika to właściwie użycie promieniowania słonecznego do wygenerowania energii elektrycznej. Pozyskaną energię możesz wykorzystać nie tylko do zasilenia przeróżnych urządzeń elektrycznych, które mamy w domu, ale też do podgrzania wody bądź ogrzewania budynku, który zamieszkujemy.

Głównym elementem, jakiego potrzebujemy do wygenerowania energii elektrycznej są moduły fotowoltaiczne, zazwyczaj potocznie nazywane panelami słonecznymi. Instalowane są one najczęściej na dachu domu. W dużej części przypadków nie nie jest wymagane wzmacnianie konstrukcji dachu – dzieje się tak tylko w przypadku starszych nieruchomości.

W modułach fotowoltaicznych dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, które polega na transformacji energii słonecznej w prąd stały. prąd rozprowadzany jest po ogniwach, które zbudowane są z tworzywa półprzewodnikowego. Jednym z najczęściej wykorzystywanych substancji do budowy ogniw jest krzem.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych w Bojano

Moduły fotowoltaiczne dzielą się na dwie grupy: moduły monokrystaliczne oraz moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne odznaczają się najwyższą klasą oraz wydajnością działania wśród wszystkich modułów. Te panele są stworzone z jednego kryształu krzemu. Dzięki dość małym kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są współcześnie jednymi z najpopularniejszych. Z kolei proces wytwarzania modułów polikrystalicznych jest nieco prostszy. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Według szacunków skuteczność modułów polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest niższa o 3%.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna?

Z pewnością! Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga żadnych dodatkowych źródeł energii, jak też nie ma szkodliwego wpływu na środowisko. Głównym z powodów, dlaczego ludzie stawiają na montaż paneli fotowoltaicznych jest fakt, że jest ona stuprocentowo ekologiczna oraz nie wiąże się ze skażeniem ekosystemu.

Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Czego boją się inwestorzy fotowoltaiki w Bojano?

Pośród potencjalnych zainteresowanych instalacjami fotowoltaicznymi przekazywanych jest sporo mitów, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

Mit 1: W Polsce jest za mało słońca na zastosowanie paneli fotowoltaicznych

Jest to jeden z głównych mitów, który całkowicie nie ma odzwierciedlenia w praktyce. Jako wieloletni specjaliści od instalacji paneli w Bojano możemy zdecydowanie zaprzeczyć. Często słyszymy przychylne opinie naszych klientów, którzy po paru sezonach uzyskują całkowite uniezależnienie od dostawców energii.

Ponadto, Polska posiada bardzo podobne nasłonecznienie do Niemiec, które są liderem wśród państw korzystających z instalacji fotowoltaicznych w Europie.

Mit 2: Koszt instalacji nie zwraca się, przez co inwestycja jest nieopłacalna

To nieprawda. Można znaleźć dużą ilość dotacji i ulg na zamontowanie paneli fotowoltaicznych, dzięki temu poniesione koszty zwracają się jeszcze szybciej. Ponadto należy wziąć pod uwagę fakt, że z roku na rok ceny za prąd rosną, a czas spłaty inwestycji zmniejsza się.

Mit 3: Panele fotowoltaiczne nie ogrzeją twojego domu w pochmurny dzień

Faktem jest, że najlepsza pogoda dla instalacji fotowoltaicznej to słoneczny dzień. Jednak w pochmurny dzień panele słoneczne też będą działać. Zmniejszone promieniowanie słoneczne wpływa na efektywność instalacji, lecz nie sprawia, iż instalacja nie działa.

]]>
FOTOWOLTAIKA TCZEW https://sollab.pl/fotowoltaika-tczew/ Tue, 06 Sep 2022 13:14:48 +0000 https://sollab.pl/?p=785 Fotowoltaika dla mieszkańców Tczewa to możliwość osiągnięcia niezależności energetycznej. Stale rosnąca cena prądu to problem nie tylko Tczewian, ale całej Polski. Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna pozwoli ograniczyć rachunki za prąd do minimum.

Panele fotowoltaiczne Tczew – pora na ekologiczne rozwiązania

Ostatnio instalacje słoneczne są coraz bardziej powszechne. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Systemy fotowoltaiki dają mozliwość wiele oszczędzić, jak również możemy zaliczyć się do grona osób, które działają w trosce o Planetę. Co więcej, zastosowanie Paneli fotowoltaicznych we własnym budynku mieszkalnym umożliwia uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu.

Fotowoltaika mocno zyskuje na popularności. W sąsiedztwie masz możliwość dojrzeć coraz więcej domów z panelami fotowoltaicznymi na dachu, można spotkać również dużą ilość instalacji słonecznych na gruncie. Wiele ludzi na pewno zastanawia się skąd bierze się tak gigantyczny sukces tej technologii. Trzeba więc rozpocząć od tego, jak ona funkcjonuje.

Czym są panele fotowoltaiczne? Jak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika to właściwie użycie promieniowania słonecznego do wytworzenia prądu. Pozyskaną energię elektryczną masz możliwość wykorzystać nie tylko do zasilenia przeróżnych sprzętów, jakie mamy w domu, ale również do podgrzewania wody lub ogrzewania budynku, w którym mieszkamy.

Kluczowym elementem, którego potrzebujemy do wytworzenia prądu są moduły fotowoltaiczne, często potocznie nazywane panelami fotowoltaicznymi. Montowane są one najczęściej na dachu domu. W dużej części przypadków nie ma potrzeby wzmacniania elementów konstrukcyjnych dachu – dzieje się tak tylko gdy mamy do czynienia ze starszymi budynkami.

W panelach fotowoltaicznych dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, które polega na przeistoczeniu energii ze słońca w prąd stały. prąd rozprowadzany jest po ogniwach, które stworzone są z materiału półprzewodnikowego. Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do budowy ogniw jest krzem.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Moduły słoneczne można podzielić na dwie grupy: moduły monokrystaliczne oraz moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne wyróżniają się najwyższą klasą i wydajnością działania wśród innych modułów. Te panele są stworzone z jednego kryształu krzemu. Dzięki dość niewielkim cenom produkcji moduły monokrystaliczne są w obecnym czasie jednymi z najbardziej popularnych. Z kolei proces produkcji modułów polikrystalicznych jest nieco prostszy. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Szacunkowo wydajność modułów polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest mniejsza o 3%.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna?

Z pewnością! Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga żadnych pomocniczych źródeł energii, a także nie ma szkodliwego wpływu na środowisko. Głównym z powodów, dla których ludzie stawiają na montaż paneli fotowoltaicznych jest fakt, że jest ona całkowicie ekologiczna i nie wiąże się ze skażeniem środowiska.

Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Czego boją się inwestorzy fotowoltaiki w Tczewie?

Wśród potencjalnych kupców paneli słonecznych utarło się wiele plotek, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

Mit 1: Klimat w Polsce nie pozwala na korzystanie z paneli słonecznych

Jest to najczęściej powtarzany mit, który zupełnie nie ma potwierdzenia w praktyce. Jako doświadczeni fachowcy od instalacji paneli w Tczewie możemy zdecydowanie zaprzeczyć. Nasi klienci są zadowoleni i po kilku sezonach zyskują stuprocentowe uniezależnienie od dostawców prądu.

Ponadto, Polska ma bardzo podobne nasłonecznienie do Niemiec, które są jednym z liderów instalacji fotowoltaicznych w Europie.

Mit 2: Inwestycja w fotowoltaikę nie opłaca się

To nieprawda. Istnieje wiele dotacji i ulg na montaż instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu poniesione koszty zwracają się jeszcze szybciej. Ponadto należy wziąć pod uwagę fakt, że co roku ceny za prąd zwiększają się, a czas spłaty inwestycji zmniejsza się.

Mit 3: Fotowoltaika nie pomrze ogrzać twojego domu w niepogodę

To prawda, że najkorzystniejsza pogoda dla instalacji fotowoltaicznej to słoneczny dzień. Jednak w deszczowy dzień panele słoneczne również będą działać. Mniejsze promieniowanie słoneczne ma wpływ na wydajność instalacji, lecz nie sprawia, że panele nie działają.

]]>
FOTOWOLTAIKA BANINO https://sollab.pl/fotowoltaika-banino/ Tue, 06 Sep 2022 13:13:38 +0000 https://sollab.pl/?p=775 Duża ilość domów jednorodzinnych w Baninie, sprzyja montażom instalacji fotowoltaicznych. Stale rosnąca cena prądu to niejedyny czynnik motywujący mieszkańców Banina do inwestycji w panele fotowoltaiczne. Oprócz aspektu ekonomicznego, istotna jest także kwestia dbałości o naszą planetę. Fotowoltaika w Baninie, to oszczędność, niezależność oraz troska o środowisko!

Panele fotowoltaiczne Banino – pora na ekologiczne rozwiązania w Twoim Domu

W ostatnich latach instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. Jest tak nie bez powodu. Systemy fotowoltaiki pozwalają wiele oszczędzić, jak również dołączamy do grona osób, które działają w trosce o nasz klimat. Co więcej, zastosowanie instalacji fotowoltaicznej we własnym domu daje możliwość uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców prądu.

Fotowoltaika bardzo zyskała na rozgłosie. W sąsiedztwie można zauważyć rosnącą ilość domów z panelami fotowoltaicznymi na dachu, można spotkać również dużą ilość paneli fotowoltaicznych na gruncie. Wiele ludzi pewnie zastanawia się skąd wziął się tak wielki sukces fotowoltaiki. Należy więc rozpocząć od tego, jak ona funkcjonuje.

Co to są panele fotowoltaiczne i jak działają? Banino

Fotowoltaika to właściwie użycie promieni słonecznych do wygenerowania energii elektrycznej. Pozyskaną energię możemy wykorzystać nie tylko do zasilenia wszelkich sprzętów, jakie posiadamy we własnym domu, ale także do podgrzewania wody bądź ogrzewania budynku, który zamieszkujemy.

Głównym elementem, jakiego potrzebujemy do wytworzenia prądu są moduły fotowoltaiczne, zwykle potocznie nazywane panelami fotowoltaicznymi. Montowane są one zwykle na dachu domu. W większości przypadków nie ma potrzeby wzmacniania elementów konstrukcyjnych dachu – dzieje się tak tylko gdy mamy do czynienia ze starszymi budynkami.

W modułach fotowoltaicznych zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, które polega na przeobrażeniu energii ze słońca w energię elektryczną. Ładunek elektryczny rozprowadzany jest po ogniwach, które stworzone są z tworzywa półprzewodnikowego. Jednym z najczęściej używanych materiałów do budowy ogniw jest krzem.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Moduły słoneczne można podzielić na dwie grupy: moduły monokrystaliczne a także moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne wyróżniają się wysoką klasą a także wydajnością działania spośród wszystkich modułów. Te moduły są stworzone z pojedynczego kryształu krzemu. Dzięki stosunkowo niewielkim kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są w obecnym czasie jednymi z najpopularniejszych. Z kolei proces wytwarzania modułów polikrystalicznych jest nieco mniej skomplikowany. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Szacunkowo efektywność paneli polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest mniejsza o 3%.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna? Banino

Z pewnością! Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga żadnych uzupełniających źródeł energii, a co więcej nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Głównym z powodów, dla których ludzie decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych jest fakt, iż jest ona całkowicie ekologiczna i nie wiąże się z degradacją środowiska.

Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Czego boją się inwestorzy fotowoltaiki w Baninie?

Wśród potencjalnych zainteresowanych instalacjami fotowoltaicznymi istnieje sporo plotek, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

Mit 1: W Polsce jest za mało słońca na zastosowanie paneli fotowoltaicznych

Jest to jeden z głównych mitów, który całkowicie nie ma potwierdzenia w praktyce. Jako wieloletni specjaliści od instalacji paneli w Baninie możemy z pełną stanowczością zaprzeczyć. Często słyszymy przychylne opinie naszych klientów, którzy po paru sezonach zyskują stuprocentowe uniezależnienie od dostawców prądu.

Ponadto, Polska posiada bardzo podobne nasłonecznienie do Niemiec, które są liderem wśród państw korzystających z instalacji fotowoltaicznych w Europie.

Mit 2: Inwestycja w fotowoltaikę nie opłaca się

To nieprawda. Istnieje wiele dopłat i ulg na montaż instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu inwestycja zwraca się jeszcze szybciej. Ponadto powinno się wziąć pod uwagę fakt, iż z roku na rok ceny za prąd szybują, a czas spłacania inwestycji zmniejsza się.

Mit 3: Panele fotowoltaiczne nie ogrzeją twojego domu w pochmurny dzień

Faktem jest, iż najlepsza pogoda dla instalacji słonecznej to słoneczny dzień. Jednak w chmurny dzień panele fotowoltaiczne także będą działać. Mniejsze promieniowanie słońca ma wpływ na sprawność instalacji, lecz nie sprawia, iż panele nie działają.

]]>