Historia firmy

Działalność związaną z odnawialnymi źródłami energii rozpoczęliśmy w 2011 roku. Nasz zakres usług obejmuje kompleksowe rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła, folii grzewczych, ładowarek do samochodów elektrycznych, klimatyzacji  a także systemów inteligentnego domu. Kierujemy naszą ofertę do firm oraz osób prywatnych. Współpracujemy także z deweloperami oferując pakietowe rozwiązania ekologiczne dla nowopowstających osiedli.

Oferujemy doradztwo i wsparcie na każdym etapie realizacji projektów. Od audytu, poprzez przedstawienie potencjalnych rozwiązań, montaż, obsługę posprzedażową, wsparcie w uzyskaniu dotacji, załatwienie wszelkich formalności oraz serwis.

Nasza misja

Naszą misją jest umożliwienie każdemu domowi i przedsiębiorstwu w Polsce korzystanie z efektywnych, ekologicznych i ekonomicznych systemów grzewczych i energetycznych. Staramy się dostarczać naszym klientom najwyższej jakości systemy fotowoltaiczne oraz pomp ciepła, które przyczyniają się do obniżenia emisji dwutlenku węgla, oszczędności energii i poprawy komfortu życia. Jesteśmy zobowiązani do ciągłego doskonalenia naszych produktów i usług poprzez innowacje, profesjonalizm i doskonałą obsługę klienta.

jesteśmy na rynku od 12 lat

liczba instalacji 1000+

posadzonych drzew 4000+

zainstalowana moc 10MWp+

Zobacz co mówią o nas klienci:

Jestem bardzo zadowolona z wyboru tej firmy. Same plusy. Nie ma się do czego przyczepić. Instalacje mam od lutego i działa wszystko jak należy. Profesjonalizm na bardzo wysokim poziomie. Polecam wszystkim bardzo.
beata prusinowska
beata prusinowska
18/09/2023
Sollab to firma z dużym doświadczeniem. Instalacja wykonana profesjonalnie. Pracuje prawidłowo od chwili uruchomienia.
Tadeusz Niemczyk
Tadeusz Niemczyk
17/09/2023
Instalacja zamontowana z zachowaniem staranności - schludnie i prawidłowo. Kable i przewody poprowadzone pod gąsiorem i strychem. Montaż sprawny. P.Marceli fachowo doradził dobór odpowiednich komponentów - kontakt wzorowy. Dodatkowo firma Sollab przedstawiła bardzo atrakcyjną ofertę cenową. Mam nadzieję, że instalacja będzie działać tak samo dobrze jak przebiegała cała inwestycja. Polecam.
Marcin Mucha
Marcin Mucha
15/09/2023
Polecam!!! Bardzo fachowe, profesjonalne podejście, brak zachwalania, same konkrety. Właściciel świetnie przygotowany od strony teoretycznej i praktycznej. Zespół montażowy bardzo solidny, praca wykonana sprawnie i estetycznie. Bardzo dobra oferta zarówno produktowo jak i cenowo. Podejście do klienta szczere i kulturalne, bez "chwytów" marketingowych i psychologicznych. Dziękujemy całemu zespołowi i szczerze polecamy. Ania i Adam Donarscy. Po raz trzeci korzystaliśmy z usług firmy Sollab. Jak zwykle się nie zawiedliśmy, wszystko odbyło się profesjonalnie z bardzo dobrą komunikacją. To, że mamy do czynienia z fachowcami z doświadczeniem to już wiedzieliśmy i nic się tu nie zmieniło w czasie, w tym zakresie. Poczucie bezpieczeństwa klienta przy takiej usłudze jest bezcenne, nadal szczerze polecamy.
Anna Donarska
Anna Donarska
13/09/2023
Szybko,solidni,czysto oby takich Firm było więcej na polskim rynku.Polecam w 100 % wszystkich pracujących panów z Firmy Sollab
sara Jara
sara Jara
01/09/2023
Polecam usługi firmy Sollab, wszystko profesjonalnie, punktualnie, rzetelnie i co ważne konkurencyjnie cenowo.
Piotr Domanek
Piotr Domanek
28/08/2023
Co się podobało? W sumie konkrety. Jestem konkretnym klientem, wiedziałem czego chcę (3,8kWp, SolarEdge) i dostałem to czego chciałem w bardzo dobrej cenie. Nie musiałem długo czekać na montaż, chłopaki mieli wszystko przygotowane wcześniej (tj trasy kablowe, piloty, bruzdy w ścianach) i wykorzystali to idealnie. Panele na dachu zamontowane elegancko, symetrycznie, tworząc piękną bryłę. Panowie od elektryki bardzo estetycznie wszystkie kable położyli, tak jak się umówiliśmy bez korytek, zrobili bez korytek. Obie ekipy posprzątały po sobie, tak że prawie nie było widać, że montaż miał miejsce. Wielkie dzięki też dla Pana Marcelego, który szybko i sprawnie wszystko ogarnął, jeżeli chodzi o parowanie falownika i papierologię z dotacją. Ogólnie, polecam. Wojciech Kurowski
Wojtek Kurowski
Wojtek Kurowski
28/08/2023
Firma Sollab Fotowoltaika z Gdańska wykonała nam instalację fotowoltaiczną 3,3kWp na dachu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy - odezwali się do nas jako pierwsi w odpowiedzi na nasze zapytanie i choć rozmawialiśmy jeszcze z kilkoma innymi firmami, to zdecydowaliśmy się właśnie na ich usługi. I nie zawiedliśmy się, bo przedstawiona oferta była atrakcyjna cenowo, a instalacja wykonana szybko i dobrze. Słoneczko grzeje, a my cieszymy się już z wyprodukowanych kilowatów, licząc oszczędności. Firma sprawnie wypełniła też wniosek do Energi o przyłączenie instalacji i po dwóch dniach wszystko śmigało, aż miło. Gorąco polecamy, bo dodatkowo są tu bardzo mili i uczynni pracownicy, którzy fachowo doradzą i pomogą w wyborze. Pozdrawiamy szczególnie p. Michała, który był naszym opiekunem klienta.
Anita Starzycka
Anita Starzycka
28/08/2023
Rzetelny i godny zaufania partner. Współpraca, którą bardzo cenimy!
SOLFINITY
SOLFINITY
04/08/2023

Nasz zespół:

Marceli

 • +48 538 403 888
 • marceli@sollab.pl

Marek

 • +48 608 435 001
 • biuro@sollab.pl

Bartek

 • +48 510 973 124
 • bartek@sollab.pl

Adrianna

 • adrianna@sollab.pl

Emilia

 • emilia@sollab.pl

Michał

 • +48 530 659 440
 • m.goerick@sollab.pl

Michał – serwis

 • +48 537 618 559
 • michal@sollab.pl

Serwis

 • serwis@sollab.pl

Jesteśmy certyfikowanym instalatorem znanych, światowych producentów :

Odpowiedzialność społeczna:

Wiemy jak ważna jest odpowiedzialność społeczna biznesu. Działając w branży odnawialnych źródeł energii oferujemy rozwiązania nie tylko opłacalne ekonomicznie czy wygodne dla naszych Klientów ale także dbamy o ochronę środowiska. Ponadto wspieramy finansowo takie przedsięwzięcia jak dom dziecka, konferencje naukowe czy sport dla młodzieży.

Zaufali nam:

FOTOWOLTAIKA POMORSKIE – DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG?

Kompleksowość wykonania paneli fotowoltaicznych

Nasza firma zajmuje się kompleksową obsługą klienta w zakresie projektowania, obsługi oraz montażu instalacji fotowoltaicznych pod klucz.
Działamy na terenie trójmiasta i okolic: 
Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rumia, Wejherowo, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew.

Jakość paneli słonecznych

Cechujemy się wysoko wykwalifikowaną kadrą pracowniczą oraz stosowaniem materiałów renomowanych marek instalacji fotowoltaicznych. To połączenie pozwala na wieloletnią, bezobsługową pracę instalacji, a co za tym idzie – SATYSFAKCJĘ KLIENTA. Każdą inwestycję realizujemy z najwyższą starannością oraz pełnym zaangażowaniem w celu zapewnienia jak najlepszej jakości wykonywanych paneli. Nasze panele słoneczne są najwyższej jakości.

Wsparcie dla instalacji fotowoltaicznej

Cechujemy się wysoko wykwalifikowaną kadrą pracowniczą oraz stosowaniem materiałów renomowanych marek instalacji fotowoltaicznych. To połączenie pozwala na wieloletnią, bezobsługową pracę instalacji, a co za tym idzie – SATYSFAKCJĘ KLIENTA. Każdą inwestycję realizujemy z najwyższą starannością oraz pełnym zaangażowaniem w celu zapewnienia jak najlepszej jakości wykonywanych paneli. Nasze panele słoneczne są najwyższej jakości.