Historia firmy

Działalność związaną z odnawialnymi źródłami energii rozpoczęliśmy w 2011 roku. Nasz zakres usług obejmuje kompleksowe rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła, folii grzewczych, ładowarek do samochodów elektrycznych, klimatyzacji  a także systemów inteligentnego domu. Kierujemy naszą ofertę do firm oraz osób prywatnych. Współpracujemy także z deweloperami oferując pakietowe rozwiązania ekologiczne dla nowopowstających osiedli.

Oferujemy doradztwo i wsparcie na każdym etapie realizacji projektów. Od audytu, poprzez przedstawienie potencjalnych rozwiązań, montaż, obsługę posprzedażową, wsparcie w uzyskaniu dotacji, załatwienie wszelkich formalności oraz serwis.

Nasza misja

Naszą misją jest umożliwienie każdemu domowi i przedsiębiorstwu w Polsce korzystanie z efektywnych, ekologicznych i ekonomicznych systemów grzewczych i energetycznych. Staramy się dostarczać naszym klientom najwyższej jakości systemy fotowoltaiczne oraz pomp ciepła, które przyczyniają się do obniżenia emisji dwutlenku węgla, oszczędności energii i poprawy komfortu życia. Jesteśmy zobowiązani do ciągłego doskonalenia naszych produktów i usług poprzez innowacje, profesjonalizm i doskonałą obsługę klienta.

jesteśmy na rynku od 12 lat

liczba instalacji 1000+

posadzonych drzew 4000+

zainstalowana moc 10MWp+

Zobacz co mówią o nas klienci:

Chciałbym serdecznie polecić firmę Sollab za ich profesjonalizm i jakość świadczonych usług. Od początku do końca proces instalacji paneli fotowoltaicznych przebiegł niezwykle sprawnie. Prace zostały wykonane terminowo, a jakość wykonania przekroczyła moje oczekiwania. Firma Sollab wyróżnia się wysokim poziomem usług, co jest widoczne zarówno w precyzji montażu, jak i w dbałości o detale. Cały zespół był bardzo profesjonalny, a konkurencyjne ceny oferowane przez Sollab stanowią dodatkowy atut. Gorąco polecam firmę Sollab każdemu, kto poszukuje solidnego i rzetelnego wykonawcy instalacji fotowoltaicznych.
Slawomir Chodkiewicz
Slawomir Chodkiewicz
27/05/2024
Jestem bardzo zadowolona z wyboru tej firmy. Same plusy. Nie ma się do czego przyczepić. Instalacje mam od lutego ubiegłego roku i działa wszystko jak należy. Profesjonalizm na bardzo wysokim poziomie. Polecam wszystkim bardzo.
beata prusinowska
beata prusinowska
14/05/2024
Porządna solidna firma. Na każdym etapie wszystko szło bardzo sprawnie. Od pierwszego kontaktu z p. Marcelim, gdzie wybraliśmy ofertę aż do samej finalizacji umowy i montażu, przyłączenia. Polecam.
Marcin Jereczek
Marcin Jereczek
06/05/2024
Bardzo solidna firma. Podczas montażu paneli wszystko przebiegło bez problemów. Ekipa monterów bardzo solidna i sympatyczna. Przedstawiciel handlowy Pan Marek Meger konkrety, rzeczowy i godny polecenia. Pozdrawiam wszystkich pracowników i serdecznie dziękuję za współpracę.
Łukasz Kraszkiewicz
Łukasz Kraszkiewicz
05/04/2024
Współpraca z firmą Sollab, montującą fotowoltaikę, to był strzał w dziesiątkę! Szczerze mówiąc, miałem kontakt z ponad dziesięcioma firmami, zanim wybrałem właśnie Sollab. Po pierwsze, od razu zauważyłem, że są konkretni. Wystarczyło przedstawić moje zapotrzebowanie energetyczne, a dostałem trzy konkretnie przygotowane propozycje (atrakcyjne cenowo). Tutaj nie było miejsca na marketingowe chwyty ani puste frazesy. Bardzo miło współpracować z ludźmi, którzy nie tylko znają się na swojej pracy, ale także potrafią słuchać i zrozumieć potrzeby klienta. Doradca, z którym miałem okazję rozmawiać, był niezwykle cierpliwy i skupiony na znalezieniu dla mnie najlepszego rozwiązania. Montaż przebiegł terminowo i bezproblemowo, a cała instalacja działa bez zarzutu od samego początku. Bardzo doceniam profesjonalizm i zaangażowanie całego zespołu. Monterzy byli otwarci na moje uwagi i wykonywali je bez żadnego problemu. Gorąco polecam firmę Sollab montującą fotowoltaikę każdemu, kto ceni sobie obsługę na najwyższym poziomie oraz fachowość. Bardzo dobry kontakt. Dziękuję za świetne doświadczenie!
Szymon K
Szymon K
22/03/2024
Firma Sollab u mnie spisała się idealnie. Przedstawili bardzo konkretną ofertę, zrobili wszystko zgodnie z ustaleniami. Poza tym dopracowali cały system tak, że mam sterowanie całością w telefonie i zapomniałem już o zaglądaniu do kotłowni. Po prostu mistrzostwo. Polecam! :)
Lukasz Lukasz
Lukasz Lukasz
17/01/2024

Nasz zespół:

Marek

 • +48 608 435 001
 • biuro@sollab.pl

Marceli

 • +48 538 403 888
 • marceli@sollab.pl

Bartek

 • +48 510 973 124
 • bartek@sollab.pl

Adrianna

 • adrianna@sollab.pl

Emilia

 • emilia@sollab.pl

Marcin

 • +48 575 173 046
 • m.malczewski@sollab.pl

Marek Meger

Województwo wielkopolskie/kujawsko – pomorskie

 • +48 697 648 122
 •  m.meger@sollab.pl

Marek Meller

Województwo wielkopolskie/kujawsko – pomorskie

 • +48 535 876 394
 • m.meller@sollab.pl

Jesteśmy certyfikowanym instalatorem znanych, światowych producentów :

Odpowiedzialność społeczna:

Wiemy jak ważna jest odpowiedzialność społeczna biznesu. Działając w branży odnawialnych źródeł energii oferujemy rozwiązania nie tylko opłacalne ekonomicznie czy wygodne dla naszych Klientów ale także dbamy o ochronę środowiska. Ponadto wspieramy finansowo takie przedsięwzięcia jak dom dziecka, konferencje naukowe czy sport dla młodzieży.

Zaufali nam:

FOTOWOLTAIKA POMORSKIE – DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG?

Kompleksowość wykonania paneli fotowoltaicznych

Nasza firma zajmuje się kompleksową obsługą klienta w zakresie projektowania, obsługi oraz montażu instalacji fotowoltaicznych pod klucz.
Działamy na terenie trójmiasta i okolic: 
Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rumia, Wejherowo, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew.

Jakość paneli słonecznych

Cechujemy się wysoko wykwalifikowaną kadrą pracowniczą oraz stosowaniem materiałów renomowanych marek instalacji fotowoltaicznych. To połączenie pozwala na wieloletnią, bezobsługową pracę instalacji, a co za tym idzie – SATYSFAKCJĘ KLIENTA. Każdą inwestycję realizujemy z najwyższą starannością oraz pełnym zaangażowaniem w celu zapewnienia jak najlepszej jakości wykonywanych paneli. Nasze panele słoneczne są najwyższej jakości.

Wsparcie dla instalacji fotowoltaicznej

Cechujemy się wysoko wykwalifikowaną kadrą pracowniczą oraz stosowaniem materiałów renomowanych marek instalacji fotowoltaicznych. To połączenie pozwala na wieloletnią, bezobsługową pracę instalacji, a co za tym idzie – SATYSFAKCJĘ KLIENTA. Każdą inwestycję realizujemy z najwyższą starannością oraz pełnym zaangażowaniem w celu zapewnienia jak najlepszej jakości wykonywanych paneli. Nasze panele słoneczne są najwyższej jakości.