• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • logo sollab

  FOTOWOLTAIKA BANINO

  #oszczędność #niezależność #troska o środowisko

  Duża ilość domów jednorodzinnych w Baninie, sprzyja montażom instalacji fotowoltaicznych. Stale rosnąca cena prądu to niejedyny czynnik motywujący mieszkańców Banina do inwestycji w panele fotowoltaiczne. Oprócz aspektu ekonomicznego, istotna jest także kwestia dbałości o naszą planetę. Fotowoltaika w Baninie, to oszczędność, niezależność oraz troska o środowisko!

  Panele fotowoltaiczne Banino – pora na ekologiczne rozwiązania w Twoim Domu

  W ostatnich latach instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. Jest tak nie bez powodu. Systemy fotowoltaiki pozwalają wiele oszczędzić, jak również dołączamy do grona osób, które działają w trosce o nasz klimat. Co więcej, zastosowanie instalacji fotowoltaicznej we własnym domu daje możliwość uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców prądu.

  Fotowoltaika bardzo zyskała na rozgłosie. W sąsiedztwie można zauważyć rosnącą ilość domów z panelami fotowoltaicznymi na dachu, można spotkać również dużą ilość paneli fotowoltaicznych na gruncie. Wiele ludzi pewnie zastanawia się skąd wziął się tak wielki sukces fotowoltaiki. Należy więc rozpocząć od tego, jak ona funkcjonuje.

  Co to są panele fotowoltaiczne i jak działają? Banino

  Fotowoltaika to właściwie użycie promieni słonecznych do wygenerowania energii elektrycznej. Pozyskaną energię możemy wykorzystać nie tylko do zasilenia wszelkich sprzętów, jakie posiadamy we własnym domu, ale także do podgrzewania wody bądź ogrzewania budynku, który zamieszkujemy.

  Głównym elementem, jakiego potrzebujemy do wytworzenia prądu są moduły fotowoltaiczne, zwykle potocznie nazywane panelami fotowoltaicznymi. Montowane są one zwykle na dachu domu. W większości przypadków nie ma potrzeby wzmacniania elementów konstrukcyjnych dachu – dzieje się tak tylko gdy mamy do czynienia ze starszymi budynkami.

  W modułach fotowoltaicznych zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, które polega na przeobrażeniu energii ze słońca w energię elektryczną. Ładunek elektryczny rozprowadzany jest po ogniwach, które stworzone są z tworzywa półprzewodnikowego. Jednym z najczęściej używanych materiałów do budowy ogniw jest krzem.

  Rodzaje paneli fotowoltaicznych

  Moduły słoneczne można podzielić na dwie grupy: moduły monokrystaliczne a także moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne wyróżniają się wysoką klasą a także wydajnością działania spośród wszystkich modułów. Te moduły są stworzone z pojedynczego kryształu krzemu. Dzięki stosunkowo niewielkim kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są w obecnym czasie jednymi z najpopularniejszych. Z kolei proces wytwarzania modułów polikrystalicznych jest nieco mniej skomplikowany. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Szacunkowo efektywność paneli polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest mniejsza o 3%.

  Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna? Banino

  Z pewnością! Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga żadnych uzupełniających źródeł energii, a co więcej nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Głównym z powodów, dla których ludzie decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych jest fakt, iż jest ona całkowicie ekologiczna i nie wiąże się z degradacją środowiska.

  Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Czego boją się inwestorzy fotowoltaiki w Baninie?

  Wśród potencjalnych zainteresowanych instalacjami fotowoltaicznymi istnieje sporo plotek, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

  Mit 1: W Polsce jest za mało słońca na zastosowanie paneli fotowoltaicznych

  Jest to jeden z głównych mitów, który całkowicie nie ma potwierdzenia w praktyce. Jako wieloletni specjaliści od instalacji paneli w Baninie możemy z pełną stanowczością zaprzeczyć. Często słyszymy przychylne opinie naszych klientów, którzy po paru sezonach zyskują stuprocentowe uniezależnienie od dostawców prądu.

  Ponadto, Polska posiada bardzo podobne nasłonecznienie do Niemiec, które są liderem wśród państw korzystających z instalacji fotowoltaicznych w Europie.

  Mit 2: Inwestycja w fotowoltaikę nie opłaca się

  To nieprawda. Istnieje wiele dopłat i ulg na montaż instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu inwestycja zwraca się jeszcze szybciej. Ponadto powinno się wziąć pod uwagę fakt, iż z roku na rok ceny za prąd szybują, a czas spłacania inwestycji zmniejsza się.

  Mit 3: Panele fotowoltaiczne nie ogrzeją twojego domu w pochmurny dzień

  Faktem jest, iż najlepsza pogoda dla instalacji słonecznej to słoneczny dzień. Jednak w chmurny dzień panele fotowoltaiczne także będą działać. Mniejsze promieniowanie słońca ma wpływ na sprawność instalacji, lecz nie sprawia, iż panele nie działają.

  Bądźmy w kontakcie

  Działamy na terenie Trójmiasta i okolic: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew.

  *SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O. informuje, iż w celu odpowiedzi na zadane pytanie niezbędne jest zebranie i przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie ze wskazanym powyżej formularzem. Podanie przez Państwa tych danych i kliknięcie przycisku "WYŚLIJ" jest równoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie. Dane osobowe będą przetwarzane jedynie w celu odpowiedzi na Państwa zapytanie, a także w celu ewentualnego późniejszego przygotowania oferty. W każdej chwili mogą Państwo zażądać usunięcia swoich danych z naszej bazy. Administratorem Państwa danych osobowych jest SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O., ul. Aliny Pienkowskiej 31, 80-180 Gdańsk, NIP: 583-34-04-801.
  Zweryfikowana
  Rzetelnie wykonana praca w umówionym terminie. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
  Liliana Krawczyk
  Liliana Krawczyk
  2020-12-28
  Zweryfikowana
  Michal Sochacki
  Michal Sochacki
  2020-12-24
  Zweryfikowana
  Rzetelnie i terminowo wykonana usługa. Polecam
  maciej stefaniak
  maciej stefaniak
  2020-12-17
  Zweryfikowana
  Do decyzji zakupu przymierzałem się ponad dwa lata. W tym czasie zbierałem informacje i organizowałem spotkania z przedstawicielami różnych firm zakładających instalacje. Firma Sollab jest firmą bardzo profesjonalną jej oferta była bardzo dobrze przygotowana, była atrakcyjna cenowo do innych firm. Panowie monterzy zamontowali panele tak jak żadna firma nawet nie zaproponował czyli na stronie południowej zmieścili wszystkie panele. Prace monterskie trwały 5 dni, instalacja na 9,92kWp.na SolarEdge. Montaż w czerwcu. Bardzo polecam firmę. Obecnie od lipca do grudnia zapłaciłem 71zł rachunek za prąd.
  Paweł Zięba
  Paweł Zięba
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Profesjonalna kompleksowa firma w każdym calu. Od chwili rozmów na temat mocy oraz marek komponentów instalacji do montażu ( w terminie co do dnia) i pomocy w złożeniu wniosku o dofinansowanie i Energa. Świetne doradztwo na etapie projektowania, nic na siłę. Wysłuchane każde sugestie oraz ich analiza. Ekipa montażowa to profesjonalni fachowcy znający się na tym co robią. Wszystko zamontowane estetycznie i bez szkód na dachu. Jeśli chodzi o cenę sa bardzo konkurencyjni na rynku nie tylko trójmiejskim. Bardzo polecam!!!!
  Caro Caro
  Caro Caro
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Janusz Przybyszewski
  Janusz Przybyszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Andrzej Staniszewski
  Andrzej Staniszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Polecam!!! Bardzo fachowe, profesjonalne podejście, brak zachwalania, same konkrety. Właściciel świetnie przygotowany od strony teoretycznej i praktycznej. Zespół montażowy bardzo solidny, praca wykonana sprawnie i estetycznie. Bardzo dobra oferta zarówno produktowo jak i cenowo. Podejście do klienta szczere i kulturalne, bez "chwytów" marketingowych i psychologicznych. Dziękujemy całemu zespołowi i szczerze polecamy. Ania i Adam Donarscy.
  Anna Donarska
  Anna Donarska
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Profesjonalna i kompleksowa obsługa, polecam!
  Piotr Jaworski
  Piotr Jaworski
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Jarosław Ziemlański
  Jarosław Ziemlański
  2020-12-14
  Sollab
  :*