• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • logo sollab

  FOTOWOLTAIKA BOJANO

  #oszczędność #niezależność #troska o środowisko

  Fotowoltaika w Bojanie zyskuje na popularności. Inwestycja w panele fotowoltaiczne z firmą SOLLAB to gwarancja wieloletniej, bezobsługowej pracy instalacji fotowoltaicznej. Fotowoltaika dla mieszkaców Bojana, to przede wszystkim oszczędność i niezależność od podwyżek ceny prądu.

  Panele fotowoltaiczne Bojano – pora na ekologiczne rozwiązania

  Ostatnio instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. Jest tak nie bez powodu. Systemy fotowoltaiczne pozwalają sporo oszczędzić, jak również możemy zaliczyć się do grona osób, które działają w trosce o nasz klimat. Co więcej, zastosowanie paneli słonecznych w budynku mieszkalnym umożliwia uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu.

  Fotowoltaika mocno zyskała na popularności. W okolicy można zobaczyć coraz więcej domów z panelami fotowoltaicznymi na dachu, można spotkać również ogrom paneli fotowoltaicznych na gruncie. Masa ludzi pewnie myśli skąd wziął się tak duży sukces tej technologii. Trzeba zatem rozpocząć od tego, jak ona działa.

  Czym są panele fotowoltaiczne? Jak działa fotowoltaika? Bojano

  Fotowoltaika to właściwie użycie promieniowania słonecznego do wygenerowania energii elektrycznej. Pozyskaną energię możesz wykorzystać nie tylko do zasilenia przeróżnych urządzeń elektrycznych, które mamy w domu, ale też do podgrzania wody bądź ogrzewania budynku, który zamieszkujemy.

  Głównym elementem, jakiego potrzebujemy do wygenerowania energii elektrycznej są moduły fotowoltaiczne, zazwyczaj potocznie nazywane panelami słonecznymi. Instalowane są one najczęściej na dachu domu. W dużej części przypadków nie nie jest wymagane wzmacnianie konstrukcji dachu – dzieje się tak tylko w przypadku starszych nieruchomości.

  W modułach fotowoltaicznych dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, które polega na transformacji energii słonecznej w prąd stały. prąd rozprowadzany jest po ogniwach, które zbudowane są z tworzywa półprzewodnikowego. Jednym z najczęściej wykorzystywanych substancji do budowy ogniw jest krzem.

  Rodzaje paneli fotowoltaicznych w Bojano

  Moduły fotowoltaiczne dzielą się na dwie grupy: moduły monokrystaliczne oraz moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne odznaczają się najwyższą klasą oraz wydajnością działania wśród wszystkich modułów. Te panele są stworzone z jednego kryształu krzemu. Dzięki dość małym kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są współcześnie jednymi z najpopularniejszych. Z kolei proces wytwarzania modułów polikrystalicznych jest nieco prostszy. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Według szacunków skuteczność modułów polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest niższa o 3%.

  Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna?

  Z pewnością! Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga żadnych dodatkowych źródeł energii, jak też nie ma szkodliwego wpływu na środowisko. Głównym z powodów, dlaczego ludzie stawiają na montaż paneli fotowoltaicznych jest fakt, że jest ona stuprocentowo ekologiczna oraz nie wiąże się ze skażeniem ekosystemu.

  Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Czego boją się inwestorzy fotowoltaiki w Bojano?

  Pośród potencjalnych zainteresowanych instalacjami fotowoltaicznymi przekazywanych jest sporo mitów, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

  Mit 1: W Polsce jest za mało słońca na zastosowanie paneli fotowoltaicznych

  Jest to jeden z głównych mitów, który całkowicie nie ma odzwierciedlenia w praktyce. Jako wieloletni specjaliści od instalacji paneli w Bojano możemy zdecydowanie zaprzeczyć. Często słyszymy przychylne opinie naszych klientów, którzy po paru sezonach uzyskują całkowite uniezależnienie od dostawców energii.

  Ponadto, Polska posiada bardzo podobne nasłonecznienie do Niemiec, które są liderem wśród państw korzystających z instalacji fotowoltaicznych w Europie.

  Mit 2: Koszt instalacji nie zwraca się, przez co inwestycja jest nieopłacalna

  To nieprawda. Można znaleźć dużą ilość dotacji i ulg na zamontowanie paneli fotowoltaicznych, dzięki temu poniesione koszty zwracają się jeszcze szybciej. Ponadto należy wziąć pod uwagę fakt, że z roku na rok ceny za prąd rosną, a czas spłaty inwestycji zmniejsza się.

  Mit 3: Panele fotowoltaiczne nie ogrzeją twojego domu w pochmurny dzień

  Faktem jest, że najlepsza pogoda dla instalacji fotowoltaicznej to słoneczny dzień. Jednak w pochmurny dzień panele słoneczne też będą działać. Zmniejszone promieniowanie słoneczne wpływa na efektywność instalacji, lecz nie sprawia, iż instalacja nie działa.

  Bądźmy w kontakcie

  Działamy na terenie Trójmiasta i okolic: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew.

  *SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O. informuje, iż w celu odpowiedzi na zadane pytanie niezbędne jest zebranie i przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie ze wskazanym powyżej formularzem. Podanie przez Państwa tych danych i kliknięcie przycisku "WYŚLIJ" jest równoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie. Dane osobowe będą przetwarzane jedynie w celu odpowiedzi na Państwa zapytanie, a także w celu ewentualnego późniejszego przygotowania oferty. W każdej chwili mogą Państwo zażądać usunięcia swoich danych z naszej bazy. Administratorem Państwa danych osobowych jest SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O., ul. Aliny Pienkowskiej 31, 80-180 Gdańsk, NIP: 583-34-04-801.
  avatar przy kontakcie

  Marceli

  Zweryfikowana
  Rzetelnie wykonana praca w umówionym terminie. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
  Liliana Krawczyk
  Liliana Krawczyk
  2020-12-28
  Zweryfikowana
  Michal Sochacki
  Michal Sochacki
  2020-12-24
  Zweryfikowana
  Rzetelnie i terminowo wykonana usługa. Polecam
  maciej stefaniak
  maciej stefaniak
  2020-12-17
  Zweryfikowana
  Do decyzji zakupu przymierzałem się ponad dwa lata. W tym czasie zbierałem informacje i organizowałem spotkania z przedstawicielami różnych firm zakładających instalacje. Firma Sollab jest firmą bardzo profesjonalną jej oferta była bardzo dobrze przygotowana, była atrakcyjna cenowo do innych firm. Panowie monterzy zamontowali panele tak jak żadna firma nawet nie zaproponował czyli na stronie południowej zmieścili wszystkie panele. Prace monterskie trwały 5 dni, instalacja na 9,92kWp.na SolarEdge. Montaż w czerwcu. Bardzo polecam firmę. Obecnie od lipca do grudnia zapłaciłem 71zł rachunek za prąd.
  Paweł Zięba
  Paweł Zięba
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Profesjonalna kompleksowa firma w każdym calu. Od chwili rozmów na temat mocy oraz marek komponentów instalacji do montażu ( w terminie co do dnia) i pomocy w złożeniu wniosku o dofinansowanie i Energa. Świetne doradztwo na etapie projektowania, nic na siłę. Wysłuchane każde sugestie oraz ich analiza. Ekipa montażowa to profesjonalni fachowcy znający się na tym co robią. Wszystko zamontowane estetycznie i bez szkód na dachu. Jeśli chodzi o cenę sa bardzo konkurencyjni na rynku nie tylko trójmiejskim. Bardzo polecam!!!!
  Caro Caro
  Caro Caro
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Janusz Przybyszewski
  Janusz Przybyszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Andrzej Staniszewski
  Andrzej Staniszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Polecam!!! Bardzo fachowe, profesjonalne podejście, brak zachwalania, same konkrety. Właściciel świetnie przygotowany od strony teoretycznej i praktycznej. Zespół montażowy bardzo solidny, praca wykonana sprawnie i estetycznie. Bardzo dobra oferta zarówno produktowo jak i cenowo. Podejście do klienta szczere i kulturalne, bez "chwytów" marketingowych i psychologicznych. Dziękujemy całemu zespołowi i szczerze polecamy. Ania i Adam Donarscy.
  Anna Donarska
  Anna Donarska
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Profesjonalna i kompleksowa obsługa, polecam!
  Piotr Jaworski
  Piotr Jaworski
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Jarosław Ziemlański
  Jarosław Ziemlański
  2020-12-14
  Sollab
  :*