Fotowoltaika w Bojanie zyskuje na popularności. Inwestycja w panele fotowoltaiczne z firmą SOLLAB to gwarancja wieloletniej, bezobsługowej pracy instalacji fotowoltaicznej. Fotowoltaika dla mieszkaców Bojana, to przede wszystkim oszczędność i niezależność od podwyżek ceny prądu.

Panele fotowoltaiczne Bojano – pora na ekologiczne rozwiązania

Ostatnio instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. Jest tak nie bez powodu. Systemy fotowoltaiczne pozwalają sporo oszczędzić, jak również możemy zaliczyć się do grona osób, które działają w trosce o nasz klimat. Co więcej, zastosowanie paneli słonecznych w budynku mieszkalnym umożliwia uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu.

Fotowoltaika mocno zyskała na popularności. W okolicy można zobaczyć coraz więcej domów z panelami fotowoltaicznymi na dachu, można spotkać również ogrom paneli fotowoltaicznych na gruncie. Masa ludzi pewnie myśli skąd wziął się tak duży sukces tej technologii. Trzeba zatem rozpocząć od tego, jak ona działa.

Czym są panele fotowoltaiczne? Jak działa fotowoltaika? Bojano

Fotowoltaika to właściwie użycie promieniowania słonecznego do wygenerowania energii elektrycznej. Pozyskaną energię możesz wykorzystać nie tylko do zasilenia przeróżnych urządzeń elektrycznych, które mamy w domu, ale też do podgrzania wody bądź ogrzewania budynku, który zamieszkujemy.

Głównym elementem, jakiego potrzebujemy do wygenerowania energii elektrycznej są moduły fotowoltaiczne, zazwyczaj potocznie nazywane panelami słonecznymi. Instalowane są one najczęściej na dachu domu. W dużej części przypadków nie nie jest wymagane wzmacnianie konstrukcji dachu – dzieje się tak tylko w przypadku starszych nieruchomości.

W modułach fotowoltaicznych dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, które polega na transformacji energii słonecznej w prąd stały. prąd rozprowadzany jest po ogniwach, które zbudowane są z tworzywa półprzewodnikowego. Jednym z najczęściej wykorzystywanych substancji do budowy ogniw jest krzem.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych w Bojano

Moduły fotowoltaiczne dzielą się na dwie grupy: moduły monokrystaliczne oraz moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne odznaczają się najwyższą klasą oraz wydajnością działania wśród wszystkich modułów. Te panele są stworzone z jednego kryształu krzemu. Dzięki dość małym kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są współcześnie jednymi z najpopularniejszych. Z kolei proces wytwarzania modułów polikrystalicznych jest nieco prostszy. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Według szacunków skuteczność modułów polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest niższa o 3%.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna?

Z pewnością! Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga żadnych dodatkowych źródeł energii, jak też nie ma szkodliwego wpływu na środowisko. Głównym z powodów, dlaczego ludzie stawiają na montaż paneli fotowoltaicznych jest fakt, że jest ona stuprocentowo ekologiczna oraz nie wiąże się ze skażeniem ekosystemu.

Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Czego boją się inwestorzy fotowoltaiki w Bojano?

Pośród potencjalnych zainteresowanych instalacjami fotowoltaicznymi przekazywanych jest sporo mitów, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

Mit 1: W Polsce jest za mało słońca na zastosowanie paneli fotowoltaicznych

Jest to jeden z głównych mitów, który całkowicie nie ma odzwierciedlenia w praktyce. Jako wieloletni specjaliści od instalacji paneli w Bojano możemy zdecydowanie zaprzeczyć. Często słyszymy przychylne opinie naszych klientów, którzy po paru sezonach uzyskują całkowite uniezależnienie od dostawców energii.

Ponadto, Polska posiada bardzo podobne nasłonecznienie do Niemiec, które są liderem wśród państw korzystających z instalacji fotowoltaicznych w Europie.

Mit 2: Koszt instalacji nie zwraca się, przez co inwestycja jest nieopłacalna

To nieprawda. Można znaleźć dużą ilość dotacji i ulg na zamontowanie paneli fotowoltaicznych, dzięki temu poniesione koszty zwracają się jeszcze szybciej. Ponadto należy wziąć pod uwagę fakt, że z roku na rok ceny za prąd rosną, a czas spłaty inwestycji zmniejsza się.

Mit 3: Panele fotowoltaiczne nie ogrzeją twojego domu w pochmurny dzień

Faktem jest, że najlepsza pogoda dla instalacji fotowoltaicznej to słoneczny dzień. Jednak w pochmurny dzień panele słoneczne też będą działać. Zmniejszone promieniowanie słoneczne wpływa na efektywność instalacji, lecz nie sprawia, iż instalacja nie działa.

Zobacz realizacje w innych miastach: