• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • logo sollab

  FOTOWOLTAIKA ELBLĄG

  #oszczędność #niezależność #troska o środowisko

  Fotowoltaika w Elblągu cieszy się co raz to większą popularnością. Instalacje fotowoltaiczne są opłacalne dla klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Stale rosnące ceny prądu to główny czynnik zachęcający mieszkańców Elbląga do inwestycji w panele fotowoltaiczne.

  Panele fotowoltaiczne Elbląg – pora na ekologiczne rozwiązania

  Ostatnio panele słoneczne zyskują coraz większą popularność. Jest tak nie bez powodu. Systemy fotowoltaiki pozwalają wiele oszczędzić, a także możemy zaliczyć się do grona osób, które troszczą się o Ziemię. Co więcej, montaż paneli słonecznych we własnym domu daje możliwość uniezależnienia się od dostawcy prądu.

  Technologia fotowoltaiczna bardzo zyskuje na rozgłosie. W okolicy możesz zobaczyć coraz więcej budynków z instalacją fotowoltaiczną na dachu, nie brakuje również instalacji słonecznych na gruncie. Wiele osób na pewno myśli skąd bierze się tak duży sukces fotowoltaiki. Należy zatem rozpocząć od tego, jak ona działa.

  Czym są panele fotowoltaiczne? Jak działa fotowoltaika?

  Fotowoltaika to nic innego jak spożytkowanie promieniowania słonecznego do wytworzenia prądu. Uzyskaną energię możesz wykorzystać nie tylko do zasilenia różnych urządzeń elektrycznych, które posiadamy we własnym domu, ale również do podgrzewania wody lub ogrzewania budynku, który zamieszkujemy.

  Kluczowym elementem, którego potrzebujemy do wygenerowania prądu są moduły fotowoltaiczne, często potocznie nazywane panelami fotowoltaicznymi. Montowane są one najczęściej na dachu domu. W dużej części przypadków nie nie jest wymagane wzmacnianie elementów konstrukcyjnych dachu – dzieje się tak tylko gdy mamy do czynienia ze starszymi budynkami.

  W panelach fotowoltaicznych dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, które polega na przekształceniu energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Ładunek elektryczny jest przewodzony w ogniwach, które stworzone są z materiału półprzewodnikowego. Jednym z często używanych materiałów do budowy ogniw jest krzem.

  Tczew – Rodzaje paneli fotowoltaicznych

  Panele słoneczne dzielą się na parę grup: moduły monokrystaliczne oraz moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne odznaczają się najwyższą klasą a także wydajnością działania wśród innych modułów. Te moduły są zbudowane z jednego kryształu krzemu. Dzięki dość małym kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są w obecnym czasie jednymi z najbardziej popularnych. Z kolei proces produkcji modułów polikrystalicznych jest nieco prostszy. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Szacunkowo wydajność paneli polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest mniejsza o 3%.

  Czy zastosowanie instalacji fotowoltaicznej jest rzeczywiście ekologiczne?

  Oczywiście. Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga żadnych pomocniczych źródeł energii, oraz nie ma szkodliwego wpływu na środowisko. Jednym z powodów, dla których ludzie decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej jest fakt, iż jest ona całkowicie ekologiczna oraz nie wiąże się ze skażeniem ekosystemu.

  Czy jest się czego bać? Jakie obawy mogą mieć inwestorzy fotowoltaiki w Elblągu?

  Wśród ewentualnych kupców paneli fotowoltaicznych przekazywanych jest wiele plotek, które są niestety często powielane. Jakie są to mity?

  Mit 1: W Polsce jest za mało słońca na zastosowanie paneli fotowoltaicznych

  Jest to najczęściej powtarzany mit, który całkowicie nie ma odzwierciedlenia w praktyce. Jako wieloletni fachowcy od instalacji paneli w Elblągu możemy z pełną stanowczością zaprzeczyć. Nasi klienci są zadowoleni i po paru sezonach uzyskują stuprocentowe uniezależnienie od dostawców prądu.

  Ponadto, Polska ma zbliżone nasłonecznienie do Niemiec, które są liderem wśród państw korzystających z instalacji fotowoltaicznych w Europie.

  Mit 2: Inwestycja w fotowoltaikę nie opłaca się

  To nieprawda. Istnieje masę dotacji oraz ulg na zamontowanie paneli fotowoltaicznych, dzięki temu poniesione koszty zwracają się jeszcze szybciej. Ponadto powinno się wziąć pod uwagę fakt, iż z roku na rok ceny za prąd zwiększają się, a czas spłaty inwestycji zmniejsza się.

  Mit 3: Panele fotowoltaiczne nie ogrzeją twojego domu w pochmurny dzień

  Faktem jest, że najkorzystniejsza pogoda dla instalacji fotowoltaicznej to słoneczny dzień. Lecz w pochmurny dzień panele słoneczne też będą spełniać swoje zadanie. Zmniejszone promieniowanie słoneczne ma wpływ na sprawność systemu, lecz nie sprawia, iż instalacja nie funkcjonuje.

  Bądźmy w kontakcie

  Działamy na terenie Trójmiasta i okolic: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew.

  *SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O. informuje, iż w celu odpowiedzi na zadane pytanie niezbędne jest zebranie i przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie ze wskazanym powyżej formularzem. Podanie przez Państwa tych danych i kliknięcie przycisku "WYŚLIJ" jest równoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie. Dane osobowe będą przetwarzane jedynie w celu odpowiedzi na Państwa zapytanie, a także w celu ewentualnego późniejszego przygotowania oferty. W każdej chwili mogą Państwo zażądać usunięcia swoich danych z naszej bazy. Administratorem Państwa danych osobowych jest SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O., ul. Aliny Pienkowskiej 31, 80-180 Gdańsk, NIP: 583-34-04-801.
  avatar przy kontakcie

  Marceli

  Zweryfikowana
  Rzetelnie wykonana praca w umówionym terminie. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
  Liliana Krawczyk
  Liliana Krawczyk
  2020-12-28
  Zweryfikowana
  Michal Sochacki
  Michal Sochacki
  2020-12-24
  Zweryfikowana
  Rzetelnie i terminowo wykonana usługa. Polecam
  maciej stefaniak
  maciej stefaniak
  2020-12-17
  Zweryfikowana
  Do decyzji zakupu przymierzałem się ponad dwa lata. W tym czasie zbierałem informacje i organizowałem spotkania z przedstawicielami różnych firm zakładających instalacje. Firma Sollab jest firmą bardzo profesjonalną jej oferta była bardzo dobrze przygotowana, była atrakcyjna cenowo do innych firm. Panowie monterzy zamontowali panele tak jak żadna firma nawet nie zaproponował czyli na stronie południowej zmieścili wszystkie panele. Prace monterskie trwały 5 dni, instalacja na 9,92kWp.na SolarEdge. Montaż w czerwcu. Bardzo polecam firmę. Obecnie od lipca do grudnia zapłaciłem 71zł rachunek za prąd.
  Paweł Zięba
  Paweł Zięba
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Profesjonalna kompleksowa firma w każdym calu. Od chwili rozmów na temat mocy oraz marek komponentów instalacji do montażu ( w terminie co do dnia) i pomocy w złożeniu wniosku o dofinansowanie i Energa. Świetne doradztwo na etapie projektowania, nic na siłę. Wysłuchane każde sugestie oraz ich analiza. Ekipa montażowa to profesjonalni fachowcy znający się na tym co robią. Wszystko zamontowane estetycznie i bez szkód na dachu. Jeśli chodzi o cenę sa bardzo konkurencyjni na rynku nie tylko trójmiejskim. Bardzo polecam!!!!
  Caro Caro
  Caro Caro
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Janusz Przybyszewski
  Janusz Przybyszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Andrzej Staniszewski
  Andrzej Staniszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Polecam!!! Bardzo fachowe, profesjonalne podejście, brak zachwalania, same konkrety. Właściciel świetnie przygotowany od strony teoretycznej i praktycznej. Zespół montażowy bardzo solidny, praca wykonana sprawnie i estetycznie. Bardzo dobra oferta zarówno produktowo jak i cenowo. Podejście do klienta szczere i kulturalne, bez "chwytów" marketingowych i psychologicznych. Dziękujemy całemu zespołowi i szczerze polecamy. Ania i Adam Donarscy.
  Anna Donarska
  Anna Donarska
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Profesjonalna i kompleksowa obsługa, polecam!
  Piotr Jaworski
  Piotr Jaworski
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Jarosław Ziemlański
  Jarosław Ziemlański
  2020-12-14
  Sollab
  :*