• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • logo sollab

  FOTOWOLTAIKA GDYNIA

  #oszczędność #niezależność #troska o środowisko

  Inwestycja w instalację fotowoltaiczną na terenie Gdyni to bardzo dobry pomysł ! Stale rosnące ceny prądu oraz wprowadzane opłaty dodatkowe, zachęcają mieszkańców Gdyni do montażu paneli fotowoltaicznych.

  Fotowoltaika Gdynia – ekologia w Twoim domu

  W ostatnim czasie  panele fotowoltaiczne cieszą się coraz większą sławą. Jest tak nie bez powodu. Systemy fotowoltaiczne pozwalają wiele oszczędzić, oraz dołączamy do grona osób, które działają w trosce o Ziemię. Co więcej, zastosowanie instalacji fotowoltaicznej w domu daje możliwość uniezależnienia się od firm dostarczających prąd.

  Technologia fotowoltaiczna mocno zyskuje na popularności. W sąsiedztwie można dojrzeć coraz więcej budynków z panelami słonecznymi na dachu, nie brakuje także instalacji fotowoltaicznych na gruncie. Wiele osób pewnie zadaje sobie pytanie skąd bierze się tak duży sukces fotowoltaiki. Trzeba więc rozpocząć od tego, jak ona działa.

  Czym są panele fotowoltaiczne? Gdynia – Jak działa fotowoltaika?

  Fotowoltaika to właściwie wykorzystanie promieni słonecznych do wygenerowania prądu. Uzyskaną energię elektryczną możemy wykorzystać nie tylko do zasilenia wszystkich urządzeń elektrycznych, które posiadamy we własnym domu, ale również do podgrzania wody bądź ogrzewania budynku, w którym mieszkamy. 

  Głównym elementem, którego potrzebujemy do wytworzenia prądu są moduły fotowoltaiczne, często potocznie nazywane panelami słonecznymi. Instalowane są one zazwyczaj na dachu budynku. W dużej części przypadków nie ma potrzeby wzmacniania elementów konstrukcyjnych dachu – dzieje się tak tylko kiedy mamy do czynienia ze starszymi budynkami. 

  W panelach fotowoltaicznych dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, które polega na przemianie energii słonecznej w prąd stały. Ładunek elektryczny jest przewodzony w ogniwach, które zbudowane są z materiału półprzewodnikowego. Jednym z często wykorzystywanych surowców do wytworzenia ogniw jest krzem. 

  Rodzaje paneli fotowoltaicznych – Gdynia

  Panele słoneczne można podzielić na dwie grupy: moduły monokrystaliczne a także moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne charakteryzują się wysoką jakością a także sprawnością działania wśród wszystkich modułów. Te moduły zostały stworzone z jednego kryształu krzemu. Dzięki dość małym cenom produkcji moduły monokrystaliczne są współcześnie jednymi z najpopularniejszych. Z kolei proces produkcji modułów polikrystalicznych jest nieco mniej skomplikowany. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Szacunkowo skuteczność modułów polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest mniejsza o 3%.

  Czy zastosowanie instalacji fotowoltaicznej jest rzeczywiście ekologiczne? 

  Oczywiście. Instalacja fotowoltaiczna nie potrzebuje żadnych dodatkowych źródeł energii, jak też nie ma szkodliwego wpływu na środowisko. Głównym z powodów, dlaczego ludzie decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych jest fakt, że jest ona stuprocentowo ekologiczna oraz nie wiąże się z degradacją ekosystemu. 

  Czy jest się czego bać? Jakie obawy mogą mieć inwestorzy fotowoltaiki w Gdyni?

  Pośród potencjalnych nabywców paneli słonecznych przekazywanych jest sporo plotek, które są niestety często powielane. Jakie są to mity?

  Mit 1: W Polsce jest za mało słońca na zastosowanie paneli fotowoltaicznych

  Jest to najczęściej powtarzany mit, który całkowicie nie ma odzwierciedlenia w praktyce. Jako wieloletni fachowcy od montażu paneli w Gdyni możemy z pełną stanowczością zaprzeczyć. Często słyszymy przychylne opinie naszych klientów, którzy po kilku sezonach zyskują całkowite uniezależnienie od dostawców energii.

  Ponadto, Polska ma zbliżone warunki słoneczne do Niemiec, które są jednym z liderów instalacji fotowoltaicznych w Europie.

  Mit 2: Koszt instalacji nie zwraca się, przez co inwestycja jest nieopłacalna

  To nieprawda. Jest masę dopłat oraz ulg na montaż paneli słonecznych, dzięki czemu poniesione koszty zwracają się jeszcze szybciej. Ponadto powinno się wziąć pod uwagę fakt, że z roku na rok ceny za prąd zwiększają się, a czas spłacania inwestycji zmniejsza się.

  Mit 3: Panele fotowoltaiczne nie ogrzeją twojego domu w pochmurny dzień

  Faktem jest, iż najlepsza pogoda dla instalacji fotowoltaicznej to słoneczny dzień. Lecz w deszczowy dzień panele fotowoltaiczne także będą działać. Mniejsze promieniowanie słoneczne wpływa na sprawność instalacji, lecz nie sprawia, że instalacja nie działa. 

  Bądźmy w kontakcie

  Działamy na terenie Trójmiasta i okolic: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew.

  *SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O. informuje, iż w celu odpowiedzi na zadane pytanie niezbędne jest zebranie i przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie ze wskazanym powyżej formularzem. Podanie przez Państwa tych danych i kliknięcie przycisku "WYŚLIJ" jest równoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie. Dane osobowe będą przetwarzane jedynie w celu odpowiedzi na Państwa zapytanie, a także w celu ewentualnego późniejszego przygotowania oferty. W każdej chwili mogą Państwo zażądać usunięcia swoich danych z naszej bazy. Administratorem Państwa danych osobowych jest SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O., ul. Aliny Pienkowskiej 31, 80-180 Gdańsk, NIP: 583-34-04-801.
  Zweryfikowana
  Rzetelnie wykonana praca w umówionym terminie. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
  Liliana Krawczyk
  Liliana Krawczyk
  2020-12-28
  Zweryfikowana
  Michal Sochacki
  Michal Sochacki
  2020-12-24
  Zweryfikowana
  Rzetelnie i terminowo wykonana usługa. Polecam
  maciej stefaniak
  maciej stefaniak
  2020-12-17
  Zweryfikowana
  Do decyzji zakupu przymierzałem się ponad dwa lata. W tym czasie zbierałem informacje i organizowałem spotkania z przedstawicielami różnych firm zakładających instalacje. Firma Sollab jest firmą bardzo profesjonalną jej oferta była bardzo dobrze przygotowana, była atrakcyjna cenowo do innych firm. Panowie monterzy zamontowali panele tak jak żadna firma nawet nie zaproponował czyli na stronie południowej zmieścili wszystkie panele. Prace monterskie trwały 5 dni, instalacja na 9,92kWp.na SolarEdge. Montaż w czerwcu. Bardzo polecam firmę. Obecnie od lipca do grudnia zapłaciłem 71zł rachunek za prąd.
  Paweł Zięba
  Paweł Zięba
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Profesjonalna kompleksowa firma w każdym calu. Od chwili rozmów na temat mocy oraz marek komponentów instalacji do montażu ( w terminie co do dnia) i pomocy w złożeniu wniosku o dofinansowanie i Energa. Świetne doradztwo na etapie projektowania, nic na siłę. Wysłuchane każde sugestie oraz ich analiza. Ekipa montażowa to profesjonalni fachowcy znający się na tym co robią. Wszystko zamontowane estetycznie i bez szkód na dachu. Jeśli chodzi o cenę sa bardzo konkurencyjni na rynku nie tylko trójmiejskim. Bardzo polecam!!!!
  Caro Caro
  Caro Caro
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Janusz Przybyszewski
  Janusz Przybyszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Andrzej Staniszewski
  Andrzej Staniszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Polecam!!! Bardzo fachowe, profesjonalne podejście, brak zachwalania, same konkrety. Właściciel świetnie przygotowany od strony teoretycznej i praktycznej. Zespół montażowy bardzo solidny, praca wykonana sprawnie i estetycznie. Bardzo dobra oferta zarówno produktowo jak i cenowo. Podejście do klienta szczere i kulturalne, bez "chwytów" marketingowych i psychologicznych. Dziękujemy całemu zespołowi i szczerze polecamy. Ania i Adam Donarscy.
  Anna Donarska
  Anna Donarska
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Profesjonalna i kompleksowa obsługa, polecam!
  Piotr Jaworski
  Piotr Jaworski
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Jarosław Ziemlański
  Jarosław Ziemlański
  2020-12-14
  Sollab
  :*