• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • logo sollab

  FOTOWOLTAIKA KARTUZY

  #oszczędność #niezależność #troska o środowisko

  Mieszkasz w Kartuzach lub okolicach i myślisz nad instalacją fotowoltaiczną? Zacznij oszczędzać już dziś ! Fotowoltaika to dla mieszkańców Kartuz to niższe rachunki za prąd oraz dbałość o środowisko naturalne.

  Fotowoltaika Kartuzy – ekologiczne rozwiązania dla twojego domu

  W ostatnich latach  panele fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. Jest tak nie bez powodu. Systemy fotowoltaiczne dają mozliwość wiele zaoszczędzić, oraz możemy zaliczyć się do grona osób, które troszczą się o nasz klimat. Co więcej, zamontowanie Paneli fotowoltaicznych w domu daje możliwość uniezależnienia się od firm dostarczających prąd.

  Fotowoltaika bardzo zyskuje na popularności. W okolicy można dostrzec coraz więcej domów z instalacją fotowoltaiczną na dachu, można spotkać też ogrom instalacji fotowoltaicznych na gruncie. Masa ludzi pewnie zastanawia się skąd wziął się tak ogromny sukces fotowoltaiki. Trzeba zatem rozpocząć od tego, jak ona funkcjonuje.

  Czym są panele fotowoltaiczne? Jak działa fotowoltaika?

  Fotowoltaika to właściwie spożytkowanie promieniowania słonecznego do wytworzenia prądu. Uzyskaną energię możemy użyć nie tylko do zasilenia wszelkich sprzętów, jakie posiadamy we własnym domu, ale też do podgrzewania wody lub ogrzania budynku, w którym mieszkamy. 

  Głównym składnikiem, którego potrzebujemy do wygenerowania energii elektrycznej są moduły fotowoltaiczne, zwykle potocznie nazywane panelami fotowoltaicznymi. Instalowane są one najczęściej na dachu budynku. W dużej części przypadków nie ma potrzeby wzmacniania konstrukcji dachu – dzieje się tak tylko w przypadku starszych nieruchomości. 

  W modułach fotowoltaicznych dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, które polega na przeistoczeniu energii ze słońca w prąd stały. prąd rozprowadzany jest po ogniwach, które stworzone są z materiału półprzewodnikowego. Jednym z często używanych substancji do wytworzenia ogniw jest krzem. 

  Jakie wyróżniamy panele fotowoltaiczne? 

  Panele słoneczne dzielą się na parę grup: moduły monokrystaliczne oraz moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne wyróżniają się najwyższą klasą i sprawnością działania wśród wszystkich modułów. Te panele są zbudowane z jednego kryształu krzemu. Dzięki stosunkowo małym kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są w obecnym czasie jednymi z najpowszechniejszych. Z kolei proces produkowania modułów polikrystalicznych jest nieco mniej skomplikowany. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Szacunkowo wydajność paneli polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest mniejsza o 3%.

  Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna?  – Kartuzy

  Z pewnością! Instalacja fotowoltaiczna nie potrzebuje żadnych dodatkowych źródeł energii, oraz nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Jednym z powodów, dlaczego ludzie decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej jest fakt, iż jest ona stuprocentowo ekologiczna oraz nie wiąże się z degradacją środowiska. 

  Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Czego boją się inwestorzy fotowoltaiki w Kartuzach?

  Wśród ewentualnych zainteresowanych instalacjami fotowoltaicznymi przekazywanych jest sporo plotek, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

  Mit 1: Klimat w Polsce nie pozwala na korzystanie z paneli słonecznych

  Jest to jeden z głównych mitów, który zupełnie nie ma potwierdzenia w praktyce. Jako doświadczeni fachowcy od montażu paneli w Kartuzach możemy zdecydowanie zaprzeczyć. Nasi klienci są zadowoleni i po kilku sezonach uzyskują całkowite uniezależnienie od dostawców energii.

  Ponadto, Polska ma zbliżone warunki słoneczne do Niemiec, które są jednym z liderów instalacji fotowoltaicznych w Europie.

  Mit 2: Koszt instalacji nie zwraca się, przez co inwestycja jest nieopłacalna

  To nieprawda. Istnieje wiele dotacji oraz ulg na zamontowanie paneli słonecznych, dzięki temu poniesione koszty zwracają się jeszcze szybciej. Ponadto powinno się wziąć pod uwagę fakt, iż z roku na rok ceny za prąd szybują, a czas spłacania inwestycji redukuje się.

  Mit 3: Panele fotowoltaiczne nie ogrzeją twojego domu w pochmurny dzień

  Faktem jest, iż najkorzystniejsza pogoda dla instalacji słonecznej to słoneczny dzień. Lecz w deszczowy dzień panele słoneczne też będą działać. Zmniejszone promieniowanie słońca wpływa na efektywność systemu, ale nie sprawia, że panele nie działają. 

  Bądźmy w kontakcie

  Działamy na terenie Trójmiasta i okolic: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew.

  *SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O. informuje, iż w celu odpowiedzi na zadane pytanie niezbędne jest zebranie i przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie ze wskazanym powyżej formularzem. Podanie przez Państwa tych danych i kliknięcie przycisku "WYŚLIJ" jest równoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie. Dane osobowe będą przetwarzane jedynie w celu odpowiedzi na Państwa zapytanie, a także w celu ewentualnego późniejszego przygotowania oferty. W każdej chwili mogą Państwo zażądać usunięcia swoich danych z naszej bazy. Administratorem Państwa danych osobowych jest SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O., ul. Aliny Pienkowskiej 31, 80-180 Gdańsk, NIP: 583-34-04-801.
  avatar przy kontakcie

  Marceli

  Zweryfikowana
  Rzetelnie wykonana praca w umówionym terminie. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
  Liliana Krawczyk
  Liliana Krawczyk
  2020-12-28
  Zweryfikowana
  Michal Sochacki
  Michal Sochacki
  2020-12-24
  Zweryfikowana
  Rzetelnie i terminowo wykonana usługa. Polecam
  maciej stefaniak
  maciej stefaniak
  2020-12-17
  Zweryfikowana
  Do decyzji zakupu przymierzałem się ponad dwa lata. W tym czasie zbierałem informacje i organizowałem spotkania z przedstawicielami różnych firm zakładających instalacje. Firma Sollab jest firmą bardzo profesjonalną jej oferta była bardzo dobrze przygotowana, była atrakcyjna cenowo do innych firm. Panowie monterzy zamontowali panele tak jak żadna firma nawet nie zaproponował czyli na stronie południowej zmieścili wszystkie panele. Prace monterskie trwały 5 dni, instalacja na 9,92kWp.na SolarEdge. Montaż w czerwcu. Bardzo polecam firmę. Obecnie od lipca do grudnia zapłaciłem 71zł rachunek za prąd.
  Paweł Zięba
  Paweł Zięba
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Profesjonalna kompleksowa firma w każdym calu. Od chwili rozmów na temat mocy oraz marek komponentów instalacji do montażu ( w terminie co do dnia) i pomocy w złożeniu wniosku o dofinansowanie i Energa. Świetne doradztwo na etapie projektowania, nic na siłę. Wysłuchane każde sugestie oraz ich analiza. Ekipa montażowa to profesjonalni fachowcy znający się na tym co robią. Wszystko zamontowane estetycznie i bez szkód na dachu. Jeśli chodzi o cenę sa bardzo konkurencyjni na rynku nie tylko trójmiejskim. Bardzo polecam!!!!
  Caro Caro
  Caro Caro
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Janusz Przybyszewski
  Janusz Przybyszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Andrzej Staniszewski
  Andrzej Staniszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Polecam!!! Bardzo fachowe, profesjonalne podejście, brak zachwalania, same konkrety. Właściciel świetnie przygotowany od strony teoretycznej i praktycznej. Zespół montażowy bardzo solidny, praca wykonana sprawnie i estetycznie. Bardzo dobra oferta zarówno produktowo jak i cenowo. Podejście do klienta szczere i kulturalne, bez "chwytów" marketingowych i psychologicznych. Dziękujemy całemu zespołowi i szczerze polecamy. Ania i Adam Donarscy.
  Anna Donarska
  Anna Donarska
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Profesjonalna i kompleksowa obsługa, polecam!
  Piotr Jaworski
  Piotr Jaworski
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Jarosław Ziemlański
  Jarosław Ziemlański
  2020-12-14
  Sollab
  :*