• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • logo sollab

  FOTOWOLTAIKA PRUSZCZ GDAŃSKI

  #oszczędność #niezależność #troska o środowisko

  Na terenie Pruszcza Gdańskiego znajduje się wiele domów jednorodzinnych. Nie ma się co dziwić, że mieszkańcy co raz częściej decydują się na inwestycję w fotowoltaikę. Rosnące ceny prądu oraz duże połacie dachowe sprzyjają tego typu decyzjom, dlatego instalacje fotowoltaiczne w Pruszczu Gdańskim zyskują na popularności.

  Fotowoltaika Pruszcz Gdański – czas postawić na ekologiczne rozwiązania

  W ostatnim czasie panele fotowoltaiczne są coraz bardziej powszechne. Dzieje się tak nie bez powodu. Systemy fotowoltaiki dają możliwość dużo oszczędzić, jak również możemy zaliczyć się do grona osób, które dbają o Planetę. Co więcej, użycie paneli słonecznych w domu umożliwia uniezależnienie się od firm dostarczających prąd.

  Technologia fotowoltaiczna bardzo zyskała na rozgłosie. W sąsiedztwie można dostrzec rosnącą ilość budynków z panelami fotowoltaicznymi na dachu, nie brakuje też instalacji słonecznych na gruncie. Masa ludzi pewnie zastanawia się skąd wziął się tak wielki sukces fotowoltaiki. Należy zatem rozpocząć od tego, jak ona funkcjonuje.

  Co to są panele fotowoltaiczne i jak działają?

  Fotowoltaika to właściwie wykorzystanie promieni słonecznych do wygenerowania prądu. Uzyskaną energię elektryczną możesz użyć nie tylko do zasilenia wszystkich sprzętów, które posiadamy we własnym domu, ale też do podgrzania wody bądź ogrzania budynku, który zamieszkujemy.

  Bazowym składnikiem, jakiego potrzebujemy do wytworzenia prądu są moduły fotowoltaiczne, zazwyczaj potocznie nazywane panelami fotowoltaicznymi. Instalowane są one zwykle na dachu budynku. W większości przypadków nie nie jest wymagane wzmacnianie elementów konstrukcyjnych dachu – dzieje się tak tylko w przypadku starszych nieruchomości.

  W panelach fotowoltaicznych zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, które polega na konwersji energii ze słońca w prąd stały. prąd jest przewodzony w ogniwach, które stworzone są z materiału półprzewodnikowego. Jednym z często używanych materiałów do tworzenia ogniw jest krzem.

  Rodzaje paneli fotowoltaicznych – Pruszcz Gdański

  Moduły słoneczne można podzielić na parę grup: moduły monokrystaliczne oraz moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne charakteryzują się najwyższą klasą i efektywnością działania spośród innych modułów. Te panele zostały stworzone z pojedynczego kryształu krzemu. Dzięki dość małym kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są obecnie jednymi z najpowszechniejszych. Lecz proces produkcji modułów polikrystalicznych jest nieco mniej skomplikowany. Tworzone są one z czystego półprzewodników krzemu. Według szacunków skuteczność modułów polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest mniejsza o 3%.

  Czy zastosowanie instalacji fotowoltaicznej jest rzeczywiście ekologiczne?

  Oczywiście. Instalacja fotowoltaiczna nie potrzebuje żadnych uzupełniających źródeł energii, a także nie ma złego wpływu na środowisko. Jednym z powodów, dlaczego ludzie decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej jest fakt, iż jest ona stuprocentowo ekologiczna oraz nie wiąże się z zanieczyszczeniem środowiska.

  Czy jest się czego bać? Jakie obawy mogą mieć inwestorzy fotowoltaiki w Pruszczu Gdańskim?

  Pośród ewentualnych nabywców paneli słonecznych przekazywanych jest wiele plotek, które są niestety często powielane. Jakie są to mity?

  Mit 1: Klimat w Polsce nie pozwala na korzystanie z paneli słonecznych

  Jest to jeden z głównych mitów, który całkowicie nie ma potwierdzenia w praktyce. Jako doświadczeni specjaliści od instalacji paneli w Pruszczu Gdańskim możemy zdecydowanie zaprzeczyć. Nasi klienci są zadowoleni i po kilku sezonach zyskują całkowite uniezależnienie od dostawców prądu.

  Ponadto, Polska posiada bardzo podobne warunki słoneczne do Niemiec, które są jednym z liderów instalacji fotowoltaicznych w Europie.

  Mit 2: Inwestycja w fotowoltaikę nie opłaca się

  To nieprawda. Istnieje wiele dotacji oraz ulg na montaż paneli słonecznych, dzięki czemu inwestycja zwraca się znacznie szybciej. Ponadto powinno się wziąć pod uwagę fakt, iż z roku na rok ceny za prąd rosną, a czas spłacania inwestycji zmniejsza się.

  Mit 3: Panele fotowoltaiczne nie ogrzeją twojego domu w pochmurny dzień

  To prawda, że najkorzystniejsza pogoda dla instalacji słonecznej to słoneczny dzień. Lecz w chmurny dzień panele słoneczne też będą spełniać swoje zadanie. Zmniejszone promieniowanie słoneczne wpływa na wydajność systemu, ale nie sprawia, że instalacja nie funkcjonuje.

  Bądźmy w kontakcie

  Działamy na terenie Trójmiasta i okolic: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew.

  *SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O. informuje, iż w celu odpowiedzi na zadane pytanie niezbędne jest zebranie i przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie ze wskazanym powyżej formularzem. Podanie przez Państwa tych danych i kliknięcie przycisku "WYŚLIJ" jest równoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie. Dane osobowe będą przetwarzane jedynie w celu odpowiedzi na Państwa zapytanie, a także w celu ewentualnego późniejszego przygotowania oferty. W każdej chwili mogą Państwo zażądać usunięcia swoich danych z naszej bazy. Administratorem Państwa danych osobowych jest SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O., ul. Aliny Pienkowskiej 31, 80-180 Gdańsk, NIP: 583-34-04-801.
  avatar przy kontakcie

  Marceli

  Zweryfikowana
  Rzetelnie wykonana praca w umówionym terminie. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
  Liliana Krawczyk
  Liliana Krawczyk
  2020-12-28
  Zweryfikowana
  Michal Sochacki
  Michal Sochacki
  2020-12-24
  Zweryfikowana
  Rzetelnie i terminowo wykonana usługa. Polecam
  maciej stefaniak
  maciej stefaniak
  2020-12-17
  Zweryfikowana
  Do decyzji zakupu przymierzałem się ponad dwa lata. W tym czasie zbierałem informacje i organizowałem spotkania z przedstawicielami różnych firm zakładających instalacje. Firma Sollab jest firmą bardzo profesjonalną jej oferta była bardzo dobrze przygotowana, była atrakcyjna cenowo do innych firm. Panowie monterzy zamontowali panele tak jak żadna firma nawet nie zaproponował czyli na stronie południowej zmieścili wszystkie panele. Prace monterskie trwały 5 dni, instalacja na 9,92kWp.na SolarEdge. Montaż w czerwcu. Bardzo polecam firmę. Obecnie od lipca do grudnia zapłaciłem 71zł rachunek za prąd.
  Paweł Zięba
  Paweł Zięba
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Profesjonalna kompleksowa firma w każdym calu. Od chwili rozmów na temat mocy oraz marek komponentów instalacji do montażu ( w terminie co do dnia) i pomocy w złożeniu wniosku o dofinansowanie i Energa. Świetne doradztwo na etapie projektowania, nic na siłę. Wysłuchane każde sugestie oraz ich analiza. Ekipa montażowa to profesjonalni fachowcy znający się na tym co robią. Wszystko zamontowane estetycznie i bez szkód na dachu. Jeśli chodzi o cenę sa bardzo konkurencyjni na rynku nie tylko trójmiejskim. Bardzo polecam!!!!
  Caro Caro
  Caro Caro
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Janusz Przybyszewski
  Janusz Przybyszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Andrzej Staniszewski
  Andrzej Staniszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Polecam!!! Bardzo fachowe, profesjonalne podejście, brak zachwalania, same konkrety. Właściciel świetnie przygotowany od strony teoretycznej i praktycznej. Zespół montażowy bardzo solidny, praca wykonana sprawnie i estetycznie. Bardzo dobra oferta zarówno produktowo jak i cenowo. Podejście do klienta szczere i kulturalne, bez "chwytów" marketingowych i psychologicznych. Dziękujemy całemu zespołowi i szczerze polecamy. Ania i Adam Donarscy.
  Anna Donarska
  Anna Donarska
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Profesjonalna i kompleksowa obsługa, polecam!
  Piotr Jaworski
  Piotr Jaworski
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Jarosław Ziemlański
  Jarosław Ziemlański
  2020-12-14
  Sollab
  :*