• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • W tej recenzji Joycasino przyjrzymy się wielu grom, bonusom i opcjom płatności, a następnie porównamy je z innymi najlepszymi kasynami dostępnymi w tej chwili. Gracze mają większy wybór niż kiedykolwiek, gdy grają online z kryptowalutami. Pytanie tylko, czy powinni obracać swoimi BTC tutaj, czy może lepiej skorzystać z jednego z innych kasyn online?
  logo sollab

  FOTOWOLTAIKA SOPOT

  #oszczędność #niezależność #troska o środowisko

  Miasto Sopot słynące z wielu słonecznych dni, to idealna lokalizacja dla instalacji fotowoltaicznej. Mieszkańcy Sopotu mogą cieszyć się energią prosto ze słońca i uniezależnić się od zakładu energetycznego. Co więcej, fotowoltaika zmniejsza emisję szkodliwego CO2 do atmosfery.

  Fotowoltaika Sopot – czas postawić na ekologiczne rozwiązania

  Ostatnio instalacje słoneczne cieszą się coraz większą sławą. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Systemy fotowoltaiki pozwalają dużo zaoszczędzić, oraz dołączamy do grona osób, które dbają o Ziemię. Co więcej, zastosowanie instalacji fotowoltaicznej w budynku mieszkalnym umożliwia uniezależnienie się od firm dostarczających prąd.

  Technologia fotowoltaiczna bardzo zyskała na popularności. W sąsiedztwie możesz zauważyć rosnącą ilość budynków z panelami fotowoltaicznymi na dachu, można spotkać także ogrom paneli słonecznych na gruncie. Wiele osób na pewno zastanawia się skąd wziął się tak wielki sukces tej technologii. Należy zatem rozpocząć od tego, jak ona funkcjonuje.

  Co to są panele fotowoltaiczne i jak działają? Sopot

  Fotowoltaika to nic innego jak spożytkowanie promieniowania słonecznego do wytworzenia energii elektrycznej. Pozyskaną energię elektryczną możesz wykorzystać nie tylko do zasilenia przeróżnych urządzeń elektrycznych, które posiadamy we własnym domu, ale także do podgrzewania wody czy ogrzewania budynku, który zamieszkujemy.

  Kluczowym elementem, jakiego potrzebujemy do wygenerowania prądu są moduły fotowoltaiczne, często potocznie nazywane panelami fotowoltaicznymi. Instalowane są one zazwyczaj na dachu budynku. W dużej części przypadków nie ma potrzeby wzmacniania konstrukcji dachu – dzieje się tak tylko w przypadku starszych nieruchomości.

  W modułach fotowoltaicznych zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, które polega na przemianie energii ze słońca w energię elektryczną. prąd jest przewodzony w ogniwach, które zbudowane są z tworzywa półprzewodnikowego. Jednym z najczęściej używanych surowców do tworzenia ogniw jest krzem.

  Jakie wyróżniamy panele fotowoltaiczne?

  Panele słoneczne można podzielić na parę grup: moduły monokrystaliczne oraz moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne odznaczają się wysoką klasą i sprawnością działania spośród innych modułów. Te moduły są stworzone z pojedynczego kryształu krzemu. Dzięki dość małym kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są obecnie jednymi z najpopularniejszych. Lecz proces produkowania modułów polikrystalicznych jest nieco mniej skomplikowany. Tworzone są one z czystego półprzewodników krzemu. Według szacunków skuteczność modułów polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest niższa o 3%.

  Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna? – Sopot

  Oczywiście. Instalacja fotowoltaiczna nie potrzebuje żadnych uzupełniających źródeł energii, a także nie ma złego wpływu na środowisko. Jednym z powodów, dla których ludzie stawiają na montaż instalacji fotowoltaicznej jest fakt, że jest ona całkowicie ekologiczna oraz nie wiąże się z zanieczyszczeniem ekosystemu.

  Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Czego boją się inwestorzy fotowoltaiki w Sopocie?

  Pośród potencjalnych kupców paneli fotowoltaicznych istnieje wiele mitów, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

  Mit 1: Klimat w Polsce nie pozwala na korzystanie z paneli słonecznych

  Jest to najczęściej powtarzany mit, który całkowicie nie ma potwierdzenia w praktyce. Jako doświadczeni fachowcy od instalacji paneli w Sopocie możemy z pełną stanowczością zaprzeczyć. Nasi klienci są zadowoleni i po paru sezonach zyskują stuprocentowe uniezależnienie od dostawców prądu.

  Ponadto, Polska ma bardzo podobne nasłonecznienie do Niemiec, które są jednym z liderów instalacji fotowoltaicznych w Europie.

  Mit 2: Inwestycja w fotowoltaikę nie opłaca się

  To nieprawda. Istnieje dużą ilość dotacji i ulg na montaż instalacji fotowoltaicznej, dzięki temu inwestycja zwraca się jeszcze szybciej. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę fakt, że z roku na rok ceny za prąd rosną, a czas spłacania inwestycji zmniejsza się.

  Mit 3: Panele fotowoltaiczne nie ogrzeją twojego domu w pochmurny dzień

  Faktem jest, iż najkorzystniejsza pogoda dla instalacji fotowoltaicznej to słoneczny dzień. Jednak w pochmurny dzień panele słoneczne także będą spełniać swoje zadanie. Mniejsze promieniowanie słoneczne ma wpływ na wydajność instalacji, lecz nie sprawia, iż instalacja nie funkcjonuje.

  Bądźmy w kontakcie

  Działamy na terenie Trójmiasta i okolic: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew.

  *SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O. informuje, iż w celu odpowiedzi na zadane pytanie niezbędne jest zebranie i przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie ze wskazanym powyżej formularzem. Podanie przez Państwa tych danych i kliknięcie przycisku "WYŚLIJ" jest równoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie. Dane osobowe będą przetwarzane jedynie w celu odpowiedzi na Państwa zapytanie, a także w celu ewentualnego późniejszego przygotowania oferty. W każdej chwili mogą Państwo zażądać usunięcia swoich danych z naszej bazy. Administratorem Państwa danych osobowych jest SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O., ul. Aliny Pienkowskiej 31, 80-180 Gdańsk, NIP: 583-34-04-801.
  Sollab
  :*