Instalacje fotowoltaiczne w Straszynie to co raz częstszy widok. Wysokie rachunki za prąd oraz pojawiające się nowe opłaty stałe zachęcają mieszkańców Straszyna do inwestycji w fotowoltaikę. Zainteresuj się fotowoltaiką już dziś i zacznij oszczędzać !

Panele fotowoltaiczne Straszyn – to ekologiczne rozwiązania

W ostatnim czasie instalacje słoneczne cieszą się coraz większą sławą. Jest tak nie bez przyczyny. Systemy fotowoltaiki dają mozliwość wiele oszczędzić, jak również możemy zaliczyć się do grona osób, które troszczą się o nasz klimat. Co więcej, zamontowanie paneli słonecznych w domu umożliwia uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu.

Fotowoltaika mocno zyskuje na rozgłosie. W sąsiedztwie masz możliwość dostrzec rosnącą ilość domów z panelami fotowoltaicznymi na dachu, można spotkać też ogrom instalacji fotowoltaicznych na gruncie. Duża ilość osób na pewno zadaje sobie pytanie skąd wziął się tak gigantyczny sukces tej technologii. Należy więc zacząć od tego, jak ona działa.

Czym są panele fotowoltaiczne? Jak działa fotowoltaika? – Straszyn

Fotowoltaika to właściwie użycie promieniowania słonecznego do wygenerowania energii elektrycznej. Uzyskaną energię masz możliwość użyć nie tylko do zasilenia różnych sprzętów, jakie mamy w domu, ale też do podgrzania wody czy ogrzania budynku, który zamieszkujemy.

Głównym elementem, którego potrzebujemy do wytworzenia prądu są moduły fotowoltaiczne, zwykle potocznie nazywane panelami słonecznymi. Montowane są one najczęściej na dachu domu. W większości przypadków nie nie jest wymagane wzmacnianie konstrukcji dachu – dzieje się tak tylko gdy mamy do czynienia ze starszymi budynkami.

W modułach fotowoltaicznych zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, które polega na transformacji energii ze słońca w energię elektryczną. Ładunek elektryczny jest przewodzony w ogniwach, które stworzone są z tworzywa półprzewodnikowego. Jednym z najczęściej wykorzystywanych substancji do budowy ogniw jest krzem.

Jakie wyróżniamy panele fotowoltaiczne? – Straszyn

Moduły słoneczne można podzielić na parę grup: moduły monokrystaliczne oraz moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne odznaczają się najwyższą jakością i sprawnością działania wśród innych modułów. Te moduły są stworzone z pojedynczego kryształu krzemu. Dzięki stosunkowo małym cenom produkcji moduły monokrystaliczne są współcześnie jednymi z najpopularniejszych. Lecz proces wytwarzania modułów polikrystalicznych jest nieco prostszy. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Szacunkowo wydajność modułów polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest niższa o 3%.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna?

Oczywiście. Instalacja fotowoltaiczna nie potrzebuje żadnych dodatkowych źródeł energii, oraz nie ma szkodliwego wpływu na środowisko. Jednym z powodów, dlaczego ludzie decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej jest fakt, że jest ona stuprocentowo ekologiczna i nie wiąże się z degradacją środowiska.

Czy jest się czego bać? Jakie obawy mogą mieć inwestorzy fotowoltaiki w Straszynie?

Pośród potencjalnych nabywców paneli słonecznych przekazywanych jest wiele plotek, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

Mit 1: W Polsce jest za mało słońca na zastosowanie paneli fotowoltaicznych

Jest to najczęściej powtarzany mit, który całkowicie nie ma potwierdzenia w praktyce. Jako doświadczeni specjaliści od instalacji paneli w Straszynie możemy z pełną stanowczością zaprzeczyć. Nasi klienci są zadowoleni i po kilku latach zyskują całkowite uniezależnienie od dostawców energii.

Ponadto, Polska posiada zbliżone nasłonecznienie do Niemiec, które są jednym z liderów instalacji fotowoltaicznych w Europie.

Mit 2: Inwestycja w fotowoltaikę nie opłaca się

To nieprawda. Jest wiele dotacji oraz ulg na zamontowanie paneli słonecznych, dzięki temu inwestycja zwraca się znacznie szybciej. Ponadto należy wziąć pod uwagę fakt, iż co roku ceny za prąd rosną, a czas spłaty inwestycji zmniejsza się.

 

Zobacz realizacje w innych miastach: