• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • logo sollab

  FOTOWOLTAIKA TCZEW

  #oszczędność #niezależność #troska o środowisko

  Fotowoltaika dla mieszkańców Tczewa to możliwość osiągnięcia niezależności energetycznej. Stale rosnąca cena prądu to problem nie tylko Tczewian, ale całej Polski. Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna pozwoli ograniczyć rachunki za prąd do minimum.

  Panele fotowoltaiczne Tczew – pora na ekologiczne rozwiązania

  Ostatnio instalacje słoneczne są coraz bardziej powszechne. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Systemy fotowoltaiki dają mozliwość wiele oszczędzić, jak również możemy zaliczyć się do grona osób, które działają w trosce o Planetę. Co więcej, zastosowanie Paneli fotowoltaicznych we własnym budynku mieszkalnym umożliwia uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu.

  Fotowoltaika mocno zyskuje na popularności. W sąsiedztwie masz możliwość dojrzeć coraz więcej domów z panelami fotowoltaicznymi na dachu, można spotkać również dużą ilość instalacji słonecznych na gruncie. Wiele ludzi na pewno zastanawia się skąd bierze się tak gigantyczny sukces tej technologii. Trzeba więc rozpocząć od tego, jak ona funkcjonuje.

  Czym są panele fotowoltaiczne? Jak działa fotowoltaika?

  Fotowoltaika to właściwie użycie promieniowania słonecznego do wytworzenia prądu. Pozyskaną energię elektryczną masz możliwość wykorzystać nie tylko do zasilenia przeróżnych sprzętów, jakie mamy w domu, ale również do podgrzewania wody lub ogrzewania budynku, w którym mieszkamy.

  Kluczowym elementem, którego potrzebujemy do wytworzenia prądu są moduły fotowoltaiczne, często potocznie nazywane panelami fotowoltaicznymi. Montowane są one najczęściej na dachu domu. W dużej części przypadków nie ma potrzeby wzmacniania elementów konstrukcyjnych dachu – dzieje się tak tylko gdy mamy do czynienia ze starszymi budynkami.

  W panelach fotowoltaicznych dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, które polega na przeistoczeniu energii ze słońca w prąd stały. prąd rozprowadzany jest po ogniwach, które stworzone są z materiału półprzewodnikowego. Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do budowy ogniw jest krzem.

  Rodzaje paneli fotowoltaicznych

  Moduły słoneczne można podzielić na dwie grupy: moduły monokrystaliczne oraz moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne wyróżniają się najwyższą klasą i wydajnością działania wśród innych modułów. Te panele są stworzone z jednego kryształu krzemu. Dzięki dość niewielkim cenom produkcji moduły monokrystaliczne są w obecnym czasie jednymi z najbardziej popularnych. Z kolei proces produkcji modułów polikrystalicznych jest nieco prostszy. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Szacunkowo wydajność modułów polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest mniejsza o 3%.

  Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna?

  Z pewnością! Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga żadnych pomocniczych źródeł energii, a także nie ma szkodliwego wpływu na środowisko. Głównym z powodów, dla których ludzie stawiają na montaż paneli fotowoltaicznych jest fakt, że jest ona całkowicie ekologiczna i nie wiąże się ze skażeniem środowiska.

  Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Czego boją się inwestorzy fotowoltaiki w Tczewie?

  Wśród potencjalnych kupców paneli słonecznych utarło się wiele plotek, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

  Mit 1: Klimat w Polsce nie pozwala na korzystanie z paneli słonecznych

  Jest to najczęściej powtarzany mit, który zupełnie nie ma potwierdzenia w praktyce. Jako doświadczeni fachowcy od instalacji paneli w Tczewie możemy zdecydowanie zaprzeczyć. Nasi klienci są zadowoleni i po kilku sezonach zyskują stuprocentowe uniezależnienie od dostawców prądu.

  Ponadto, Polska ma bardzo podobne nasłonecznienie do Niemiec, które są jednym z liderów instalacji fotowoltaicznych w Europie.

  Mit 2: Inwestycja w fotowoltaikę nie opłaca się

  To nieprawda. Istnieje wiele dotacji i ulg na montaż instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu poniesione koszty zwracają się jeszcze szybciej. Ponadto należy wziąć pod uwagę fakt, że co roku ceny za prąd zwiększają się, a czas spłaty inwestycji zmniejsza się.

  Mit 3: Fotowoltaika nie pomrze ogrzać twojego domu w niepogodę

  To prawda, że najkorzystniejsza pogoda dla instalacji fotowoltaicznej to słoneczny dzień. Jednak w deszczowy dzień panele słoneczne również będą działać. Mniejsze promieniowanie słoneczne ma wpływ na wydajność instalacji, lecz nie sprawia, że panele nie działają.

  Bądźmy w kontakcie

  Działamy na terenie Trójmiasta i okolic: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew.

  *SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O. informuje, iż w celu odpowiedzi na zadane pytanie niezbędne jest zebranie i przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie ze wskazanym powyżej formularzem. Podanie przez Państwa tych danych i kliknięcie przycisku "WYŚLIJ" jest równoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie. Dane osobowe będą przetwarzane jedynie w celu odpowiedzi na Państwa zapytanie, a także w celu ewentualnego późniejszego przygotowania oferty. W każdej chwili mogą Państwo zażądać usunięcia swoich danych z naszej bazy. Administratorem Państwa danych osobowych jest SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O., ul. Aliny Pienkowskiej 31, 80-180 Gdańsk, NIP: 583-34-04-801.
  avatar przy kontakcie

  Marceli

  Zweryfikowana
  Rzetelnie wykonana praca w umówionym terminie. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
  Liliana Krawczyk
  Liliana Krawczyk
  2020-12-28
  Zweryfikowana
  Michal Sochacki
  Michal Sochacki
  2020-12-24
  Zweryfikowana
  Rzetelnie i terminowo wykonana usługa. Polecam
  maciej stefaniak
  maciej stefaniak
  2020-12-17
  Zweryfikowana
  Do decyzji zakupu przymierzałem się ponad dwa lata. W tym czasie zbierałem informacje i organizowałem spotkania z przedstawicielami różnych firm zakładających instalacje. Firma Sollab jest firmą bardzo profesjonalną jej oferta była bardzo dobrze przygotowana, była atrakcyjna cenowo do innych firm. Panowie monterzy zamontowali panele tak jak żadna firma nawet nie zaproponował czyli na stronie południowej zmieścili wszystkie panele. Prace monterskie trwały 5 dni, instalacja na 9,92kWp.na SolarEdge. Montaż w czerwcu. Bardzo polecam firmę. Obecnie od lipca do grudnia zapłaciłem 71zł rachunek za prąd.
  Paweł Zięba
  Paweł Zięba
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Profesjonalna kompleksowa firma w każdym calu. Od chwili rozmów na temat mocy oraz marek komponentów instalacji do montażu ( w terminie co do dnia) i pomocy w złożeniu wniosku o dofinansowanie i Energa. Świetne doradztwo na etapie projektowania, nic na siłę. Wysłuchane każde sugestie oraz ich analiza. Ekipa montażowa to profesjonalni fachowcy znający się na tym co robią. Wszystko zamontowane estetycznie i bez szkód na dachu. Jeśli chodzi o cenę sa bardzo konkurencyjni na rynku nie tylko trójmiejskim. Bardzo polecam!!!!
  Caro Caro
  Caro Caro
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Janusz Przybyszewski
  Janusz Przybyszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Andrzej Staniszewski
  Andrzej Staniszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Polecam!!! Bardzo fachowe, profesjonalne podejście, brak zachwalania, same konkrety. Właściciel świetnie przygotowany od strony teoretycznej i praktycznej. Zespół montażowy bardzo solidny, praca wykonana sprawnie i estetycznie. Bardzo dobra oferta zarówno produktowo jak i cenowo. Podejście do klienta szczere i kulturalne, bez "chwytów" marketingowych i psychologicznych. Dziękujemy całemu zespołowi i szczerze polecamy. Ania i Adam Donarscy.
  Anna Donarska
  Anna Donarska
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Profesjonalna i kompleksowa obsługa, polecam!
  Piotr Jaworski
  Piotr Jaworski
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Jarosław Ziemlański
  Jarosław Ziemlański
  2020-12-14
  Sollab
  :*