• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • logo sollab

  FOTOWOLTAIKA ŻUKOWO

  #oszczędność #niezależność #troska o środowisko

  Żukowo i okolice to miejsce, w którym fotowoltaika znacząco wpisała się w krajobraz. Coraz częściej na dachach domów pojawiają się panele fotowoltaiczne. Najczęściej spowodowane jest to rosnącą ceną prądu oraz pogarszaniem się stanu naszej planety. Inwestycja w fotowoltaikę na terenie Żukowa to rozsądne i uargumentowane ekonomicznie rozwiązanie.

  Panele fotowoltaiczne Żukowo – ekologia w Domu

  W ostatnim czasie instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większą sławą. Dzieje się tak nie bez powodu. Systemy fotowoltaiczne dają mozliwość sporo zaoszczędzić, a także możemy zaliczyć się do grona osób, które troszczą się o nasz klimat. Co więcej, zamontowanie paneli słonecznych we własnym domu daje możliwość uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców prądu.

  Technologia fotowoltaiczna mocno zyskała na rozgłosie. W okolicy można zauważyć rosnącą ilość domów z panelami słonecznymi na dachu, nie brakuje też paneli fotowoltaicznych na gruncie. Duża ilość osób pewnie zadaje sobie pytanie skąd bierze się tak ogromny sukces fotowoltaiki. Trzeba więc rozpocząć od tego, jak ona funkcjonuje.

  Czym są panele fotowoltaiczne? – Żukowo – Jak działa fotowoltaika?

  Fotowoltaika to nic innego jak wykorzystanie promieni słonecznych do wygenerowania energii elektrycznej. Pozyskaną energię możemy wykorzystać nie tylko do zasilenia różnych urządzeń elektrycznych, jakie posiadamy we własnym domu, ale również do podgrzewania wody czy ogrzewania budynku, który zamieszkujemy.

  Bazowym składnikiem, jakiego potrzebujemy do wygenerowania prądu są moduły fotowoltaiczne, zazwyczaj potocznie nazywane panelami fotowoltaicznymi. Instalowane są one zazwyczaj na dachu domu. W większości przypadków nie ma potrzeby wzmacniania elementów konstrukcyjnych dachu – dzieje się tak tylko w przypadku starszych nieruchomości.

  W panelach fotowoltaicznych dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, które polega na przeobrażeniu energii ze słońca w energię elektryczną. Ładunek elektryczny jest przewodzony w ogniwach, które zbudowane są z materiału półprzewodnikowego. Jednym z często wykorzystywanych substancji do wytworzenia ogniw jest krzem.

  Rodzaje paneli fotowoltaicznych – Żukowo

  Moduły słoneczne dzielą się na parę grup: moduły monokrystaliczne a także moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne cechują się wysoką klasą oraz sprawnością działania spośród wszystkich modułów. Te panele zostały zbudowane z pojedynczego kryształu krzemu. Dzięki stosunkowo małym kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są w obecnym czasie jednymi z najbardziej powszechnych. Lecz proces wytwarzania modułów polikrystalicznych jest nieco mniej skomplikowany. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Według szacunków efektywność modułów polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest mniejsza o 3%.

  Czy zastosowanie instalacji fotowoltaicznej jest rzeczywiście ekologiczne?

  Z pewnością! Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga żadnych uzupełniających źródeł energii, a co więcej nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Głównym z powodów, dlaczego ludzie decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej jest fakt, iż jest ona całkowicie ekologiczna i nie wiąże się ze skażeniem środowiska.

  Czy jest się czego bać? Jakie obawy mogą mieć inwestorzy fotowoltaiki w Żukowie?

  Pośród potencjalnych zainteresowanych instalacjami fotowoltaicznymi przekazywanych jest wiele mitów, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

  Mit 1: Klimat w Polsce nie pozwala na korzystanie z paneli słonecznych

  Jest to najczęściej powtarzany mit, który zupełnie nie ma odzwierciedlenia w praktyce. Jako doświadczeni fachowcy od instalacji paneli w Żukowie możemy zdecydowanie zaprzeczyć. Często słyszymy przychylne opinie naszych klientów, którzy po kilku sezonach zyskują stuprocentowe uniezależnienie od dostawców prądu.

  Ponadto, Polska posiada bardzo podobne nasłonecznienie do Niemiec, które są jednym z liderów instalacji fotowoltaicznych w Europie.

  Mit 2: Koszt instalacji nie zwraca się, przez co inwestycja jest nieopłacalna

  To nieprawda. Jest wiele dopłat oraz ulg na montaż paneli fotowoltaicznych, dzięki temu inwestycja zwraca się znacznie szybciej. Ponadto powinno się wziąć pod uwagę fakt, iż co roku ceny za prąd rosną, a czas spłacania inwestycji zmniejsza się.

  Mit 3: Fotowoltaika nie pomrze ogrzać twojego domu w niepogodę

  Faktem jest, że najkorzystniejsza pogoda dla instalacji słonecznej to słoneczny dzień. Jednak w chmurny dzień panele słoneczne także będą działać. Mniejsze promieniowanie słoneczne ma wpływ na wydajność systemu, lecz nie sprawia, że panele nie działają.

  Bądźmy w kontakcie

  Działamy na terenie Trójmiasta i okolic: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew.

  *SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O. informuje, iż w celu odpowiedzi na zadane pytanie niezbędne jest zebranie i przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie ze wskazanym powyżej formularzem. Podanie przez Państwa tych danych i kliknięcie przycisku "WYŚLIJ" jest równoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie. Dane osobowe będą przetwarzane jedynie w celu odpowiedzi na Państwa zapytanie, a także w celu ewentualnego późniejszego przygotowania oferty. W każdej chwili mogą Państwo zażądać usunięcia swoich danych z naszej bazy. Administratorem Państwa danych osobowych jest SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O., ul. Aliny Pienkowskiej 31, 80-180 Gdańsk, NIP: 583-34-04-801.
  Zweryfikowana
  Rzetelnie wykonana praca w umówionym terminie. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
  Liliana Krawczyk
  Liliana Krawczyk
  2020-12-28
  Zweryfikowana
  Michal Sochacki
  Michal Sochacki
  2020-12-24
  Zweryfikowana
  Rzetelnie i terminowo wykonana usługa. Polecam
  maciej stefaniak
  maciej stefaniak
  2020-12-17
  Zweryfikowana
  Do decyzji zakupu przymierzałem się ponad dwa lata. W tym czasie zbierałem informacje i organizowałem spotkania z przedstawicielami różnych firm zakładających instalacje. Firma Sollab jest firmą bardzo profesjonalną jej oferta była bardzo dobrze przygotowana, była atrakcyjna cenowo do innych firm. Panowie monterzy zamontowali panele tak jak żadna firma nawet nie zaproponował czyli na stronie południowej zmieścili wszystkie panele. Prace monterskie trwały 5 dni, instalacja na 9,92kWp.na SolarEdge. Montaż w czerwcu. Bardzo polecam firmę. Obecnie od lipca do grudnia zapłaciłem 71zł rachunek za prąd.
  Paweł Zięba
  Paweł Zięba
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Profesjonalna kompleksowa firma w każdym calu. Od chwili rozmów na temat mocy oraz marek komponentów instalacji do montażu ( w terminie co do dnia) i pomocy w złożeniu wniosku o dofinansowanie i Energa. Świetne doradztwo na etapie projektowania, nic na siłę. Wysłuchane każde sugestie oraz ich analiza. Ekipa montażowa to profesjonalni fachowcy znający się na tym co robią. Wszystko zamontowane estetycznie i bez szkód na dachu. Jeśli chodzi o cenę sa bardzo konkurencyjni na rynku nie tylko trójmiejskim. Bardzo polecam!!!!
  Caro Caro
  Caro Caro
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Janusz Przybyszewski
  Janusz Przybyszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Andrzej Staniszewski
  Andrzej Staniszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Polecam!!! Bardzo fachowe, profesjonalne podejście, brak zachwalania, same konkrety. Właściciel świetnie przygotowany od strony teoretycznej i praktycznej. Zespół montażowy bardzo solidny, praca wykonana sprawnie i estetycznie. Bardzo dobra oferta zarówno produktowo jak i cenowo. Podejście do klienta szczere i kulturalne, bez "chwytów" marketingowych i psychologicznych. Dziękujemy całemu zespołowi i szczerze polecamy. Ania i Adam Donarscy.
  Anna Donarska
  Anna Donarska
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Profesjonalna i kompleksowa obsługa, polecam!
  Piotr Jaworski
  Piotr Jaworski
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Jarosław Ziemlański
  Jarosław Ziemlański
  2020-12-14
  Sollab
  :*