Żukowo i okolice to miejsce, w którym fotowoltaika znacząco wpisała się w krajobraz. Coraz częściej na dachach domów pojawiają się panele fotowoltaiczne. Najczęściej spowodowane jest to rosnącą ceną prądu oraz pogarszaniem się stanu naszej planety. Inwestycja w fotowoltaikę na terenie Żukowa to rozsądne i uargumentowane ekonomicznie rozwiązanie.

Panele fotowoltaiczne Żukowo – ekologia w Domu

W ostatnim czasie instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większą sławą. Dzieje się tak nie bez powodu. Systemy fotowoltaiczne dają mozliwość sporo zaoszczędzić, a także możemy zaliczyć się do grona osób, które troszczą się o nasz klimat. Co więcej, zamontowanie paneli słonecznych we własnym domu daje możliwość uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców prądu.

Technologia fotowoltaiczna mocno zyskała na rozgłosie. W okolicy można zauważyć rosnącą ilość domów z panelami słonecznymi na dachu, nie brakuje też paneli fotowoltaicznych na gruncie. Duża ilość osób pewnie zadaje sobie pytanie skąd bierze się tak ogromny sukces fotowoltaiki. Trzeba więc rozpocząć od tego, jak ona funkcjonuje.

Czym są panele fotowoltaiczne? – Żukowo – Jak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika to nic innego jak wykorzystanie promieni słonecznych do wygenerowania energii elektrycznej. Pozyskaną energię możemy wykorzystać nie tylko do zasilenia różnych urządzeń elektrycznych, jakie posiadamy we własnym domu, ale również do podgrzewania wody czy ogrzewania budynku, który zamieszkujemy.

Bazowym składnikiem, jakiego potrzebujemy do wygenerowania prądu są moduły fotowoltaiczne, zazwyczaj potocznie nazywane panelami fotowoltaicznymi. Instalowane są one zazwyczaj na dachu domu. W większości przypadków nie ma potrzeby wzmacniania elementów konstrukcyjnych dachu – dzieje się tak tylko w przypadku starszych nieruchomości.

W panelach fotowoltaicznych dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, które polega na przeobrażeniu energii ze słońca w energię elektryczną. Ładunek elektryczny jest przewodzony w ogniwach, które zbudowane są z materiału półprzewodnikowego. Jednym z często wykorzystywanych substancji do wytworzenia ogniw jest krzem.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych – Żukowo

Moduły słoneczne dzielą się na parę grup: moduły monokrystaliczne a także moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne cechują się wysoką klasą oraz sprawnością działania spośród wszystkich modułów. Te panele zostały zbudowane z pojedynczego kryształu krzemu. Dzięki stosunkowo małym kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są w obecnym czasie jednymi z najbardziej powszechnych. Lecz proces wytwarzania modułów polikrystalicznych jest nieco mniej skomplikowany. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Według szacunków efektywność modułów polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest mniejsza o 3%.

Czy zastosowanie instalacji fotowoltaicznej jest rzeczywiście ekologiczne?

Z pewnością! Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga żadnych uzupełniających źródeł energii, a co więcej nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Głównym z powodów, dlaczego ludzie decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej jest fakt, iż jest ona całkowicie ekologiczna i nie wiąże się ze skażeniem środowiska.

Czy jest się czego bać? Jakie obawy mogą mieć inwestorzy fotowoltaiki w Żukowie?

Pośród potencjalnych zainteresowanych instalacjami fotowoltaicznymi przekazywanych jest wiele mitów, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

Mit 1: Klimat w Polsce nie pozwala na korzystanie z paneli słonecznych

Jest to najczęściej powtarzany mit, który zupełnie nie ma odzwierciedlenia w praktyce. Jako doświadczeni fachowcy od instalacji paneli w Żukowie możemy zdecydowanie zaprzeczyć. Często słyszymy przychylne opinie naszych klientów, którzy po kilku sezonach zyskują stuprocentowe uniezależnienie od dostawców prądu.

Ponadto, Polska posiada bardzo podobne nasłonecznienie do Niemiec, które są jednym z liderów instalacji fotowoltaicznych w Europie.

Mit 2: Koszt instalacji nie zwraca się, przez co inwestycja jest nieopłacalna

To nieprawda. Jest wiele dopłat oraz ulg na montaż paneli fotowoltaicznych, dzięki temu inwestycja zwraca się znacznie szybciej. Ponadto powinno się wziąć pod uwagę fakt, iż co roku ceny za prąd rosną, a czas spłacania inwestycji zmniejsza się.

 

Zobacz realizacje w innych miastach: