Akumulatory Gdańsk Pomorskie
MAGAZYNY ENERGII

Rozwój branży energii odnawialnej poskutkował wprowadzeniem na rynek rozwiązań do bezpiecznego magazynowania energii. Dotychczas, magazynowanie energii było możliwe tylko w systemach typu OFF-GRID, czyli niepołączonych z zakładem energetycznym. Postęp technologiczny pozwolił na wprowadzenie przez producentów możliwości podłączenia magazynów energii do standardowych falowników sieciowych (ON-GRID). Minusem tego rozwiązania jest brak możliwości pracy w momencie zaniku sieci po stronie zakładu energetycznego.
Rozwiązaniem tego problemu są falowniki hybrydowe,  które łączą w sobie falowników ON-GRID i OFF-GRID. Mogą one współpracować z magazynami energii zarówno w warunkach zasilania z sieci, jak i w przypadku zaniku.

Rozwiązanie dobieramy do potrzeb klienta. Wybieramy i montujemy całościowe rozwiązania składające się m.in. z falownika hybrydowego, licznika energii, sterownika do baterii oraz baterii.

Korzystamy z rozwiązań firm: Huawei, Sofar Solar, Victron, Fronius oraz innych.

Opis przykładowego rozwiązania:

Prąd wytworzony z paneli w pierwszej kolejności jest wykorzystywany do autokonsumpcji czyli zużycia na bieżące potrzeby w domu. Jeśli te potrzeby są pokryte to nadwyżka energii jest gromadzona w bateriach. Jeśli są one naładowane, to nadwyżka energii trafia do sieci. Energia zgromadzona w bateriach jest wykorzystywana wówczas, gdy produkcja z modułów jest niewystarczająca do pokrycia autokonsumpcji. System może również działać przy odłączeniu prądu z sieci. Całość systemu jest sterowana poprzez licznik energii. Podłączone do niego przekładniki prądowe są zainstalowane na przewodach elektrycznych z elektrowni na wejściu do domu.