Jeśli budujesz lub remontujesz dom i zdecydowałeś się na instalację paneli fotowoltaicznych, warto pomyśleć także o ekologicznym systemie ogrzewania, dzięki któremu zadbasz o środowisko i zredukujesz rachunki za ciepło do zera.

Idealnym rozwiązaniem są FOLIE GRZEWCZE.

folie grzewcze wnetrze

Folie grzewcze (folie grzejne) to innowacyjny produkt XXI wieku zasilany prądem elektrycznym i wykorzystywany do ogrzewania ciał oraz obiektów poprzez promieniowanie podczerwone.

Folie działają w oparciu o opór elektryczny węgla. Są zbudowane z warstwy węglowej oraz pasty aluminiowej osadzonej w folii typu PET, a całość pokryta jest warstwą laminatu. Konstrukcja ta charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi oraz ognioodpornymi, a ich żywotność sięga ponad 40 lat.

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom (około 0,5mm grubości) ich montaż jest możliwy zarówno w podłodze jak i na ścianach, czy też sufitach. Tego typu ogrzewanie oprócz zastosowania w domach, stało się w ostatnim czasie hitem i sposobem na  wydajne i oszczędne ogrzewanie kościołów.

Tradycyjne systemy ogrzewania działają z wykorzystaniem tzw. konwekcji, czyli zjawiska fizycznego polegającego na przenoszeniu ciepła za pomocą powietrza lub cieczy. W tym procesie występują znaczące straty i opóźnienia. Folie grzewcze nie korzystają z tego zjawiska, gdyż wykorzystują niewidzialne dla ludzkiego oka promieniowanie podczerwone, które przekazuje ciepło bezpośrednio na przedmiot, czy też ciało.

PRZYKŁAD DZIAŁANIA

Wyobraź sobie, że jesteś w górach- na stoku w pochmurny dzień, a temperatura wynosi -5 stopni Celsjusza. Odczuwasz na twarzy wyraźny chłód. Jednak po chwili chmury znikają, na niebie pojawia się słońce, a Tobie  robi Ci się cieplej. Dokładnie na takiej samej zasadzie działają folie grzewcze. Ich zadaniem jest zwiększanie temperatury ciał i obiektów, a nie powietrza. To ogromna zaleta i oszczędność.

Dzięki zastosowaniu tego typu systemu w domu lub firmie możemy zachować komfort cieplny przy niższej niż dotychczas temperaturze powietrza w pomieszczeniu. Właśnie dlatego folie grzewcze pozwalają zaoszczędzić nawet 50% wydatków związanych z ogrzewaniem.

Kolejną zaletą jest fakt, iż powietrze nie krąży po pomieszczeniu, a co za tym idzie nie przemieszcza kurzu, co ułatwia zachowanie czystości i jest świetnym rozwiązaniem dla alergików.

Przeczytaj również: