Aby budynek wytrzymał obciążenie ogniw słonecznych, najlepiej jest zaplanować tego typu inwestycję na etapie projektowania obiektu. Istnieje jednak możliwość późniejszego montażu jeśli chodzi o ogniwa fotowoltaiczne. Gdańsk to jedno z tych miast gdzie prowadzimy prace związane z instalowaniem i konserwacją systemów paneli fotowoltaicznych.

Gdzie najlepiej zainstalować panele słoneczne?

Chociaż panele fotowoltaiczne nadają się do umieszczenia bezpośrednio na ziemi, to częstszym stosowanym przez nas rozwiązaniem jest ich instalacja na dachu domu lub bloku. Panele fotowoltaiczne w Gdańsku montujemy jednak zawsze w taki sposób aby ich funkcjonowanie było najwygodniejsze z punktu widzenia klienta. W przypadku montażu na budynku jednorodzinnym można je umieścić na dachu lub elewacji. Jednak większość energii pochodzi z instalacji zainstalowanej w większym obiekcie, takim jak dach magazynu lub obiektu sportowego. Niezależnie od tego, czy ogniwa słoneczne muszą znajdować się na ziemi, na elewacji czy na dachu, ważne jest, aby zainstalować je w niezacienionym miejscu. Im większy obszar wystawiony na działanie słońca, tym więcej energii klient uzyska.

Położenie paneli słonecznych względem słońca.

Fotowoltaika w Pomorskim ma olbrzymią przyszłość ze względu na ilość słonecznych dni w roku jaka występuje w północnej Polsce. Jednak aby instalacja w nowoczesny system solarny się opłacała, niezbędne jest właściwe rozmieszczenie modułów.

To jak rozmieścimy ogniwa jest w dużej mierze zależne od tego jaki jest kąt padania promieni słonecznych oraz od czasu, w którym powstaje największe zapotrzebowanie na energię. Dlatego zawsze wstępnie przeprowadzamy wywiad z klientem aby ustalić jak ma mu służyć fotowoltaika.

Tczew czy Gdańsk – Panele fotowoltaiczne powinny być skierowane w kierunku południowo-zachodnim lub południowo-wschodnim.

Jakość usług

Fotowoltaika w Pruszczu Gdańskim jako oferta jest kierowana przede wszystkim do właścicieli wolnostojących domów jednorodzinnych lub też wspólnot mieszkaniowych. To w tym przypadku korzyści ekonomiczne są największe i w pełni docenimy zalety jakie ma fotowoltaika. Kartuzy są jak już wspomnieliśmy obszarem o dość dużym nasłonecznieniu. Tym samym na przykład fotowoltaika w Tczewie – pozwala na znaczne os

Przeczytaj również: