Panele fotowoltaiczne stają się coraz popularniejszym wyborem, jeśli chodzi o źródło energii elektrycznej.

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to metoda wytwarzania energii elektrycznej za pomocą ogniw słonecznych (PV) do przekształcania energii słonecznej w energię elektryczną. Sam proces sprowadza się do zamiany promieniowania słonecznego na elektryczną energię. Wykorzystuje się do tego elementy półprzewodnikowe, tak zwane przetworniki fotoelektryczne (PEC). Ta nowoczesna metoda pozyskiwania energii jest szczególnie cenna w przypadku właścicieli jednorodzinnych domów wolnostojących wspólnot mieszkaniowych, ale też właścicieli magazynów czy nawet domków letniskowych. Nasza firma od lat montuje panele fotowoltaiczne. Gdańsk, a także Gdynia czy Sopot to główne obszary naszej działalności.

Zalety fotowoltaiki

Panele fotowoltaiczne w Gdyni mają wiele zalet. Po pierwsze nawet zimą można zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Instalowane przez nas panele fotowoltaiczne działają efektywnie przez cały rok. Bateria słoneczna działa „cicho” przy każdej pogodzie. Nie tworzy zanieczyszczeń, nie brudzi, nie wpływa negatywnie na środowisko. Choć panele wymagają nakładów finansowych przy samej instalacji, to w efekcie klient otrzymuje praktycznie bezpłatną energię przez wiele lat. Oferowane przez nas panele fotowoltaiczne w Sopocie mają żywotność nawet do 30 lat i nawet po tak długim czasie, tracą jedynie do 10% swoich właściwości produkcyjnych.

Dlaczego my?

Panele słoneczne w Gdańsku instalujemy w zależności od potrzeb i możliwości klienta. Każdorazowo przeprowadzamy wywiad, który wykaże, jakie jest zapotrzebowanie danej osoby czy wspólnoty, jeśli chodzi o energię elektryczną i jakie są możliwości konstrukcyjne danego budynku. W każdym przypadku możemy zainstalować panele słoneczne w Gdyni czy Gdańsku na dachu budynku lub też na gruncie. Estetyczne panele można też wykorzystać jako element zacienienia danej przestrzeni czy nawet jako forma altanki.

Konserwacja paneli fotowoltaicznych

Wszystkie montowane przez nas elementy systemu słonecznego są w razie konieczności przez nas naprawiane i konserwowane. Choć panele fotowoltaiczne są modułem o bardzo niskiej awaryjności i uznawane są za niezawodne, to w każdej problematycznej sytuacji, klient może liczyć na naszą kompleksową pomoc czy poradę. Nasze olbrzymie doświadczenia i fachowa wiedza, to gwarancja, że jesteśmy w stanie rozwiązać każdy – nawet najtrudniejszy problem.

Przeczytaj również: