Audyt systemu elektroenergetycznego to przegląd techniczno-ekonomiczny systemów wytwarzania i poboru mocy w celu określenia możliwości oszczędności kosztów energii oraz ustalenia, czy możliwe i rozsądne jest rozbudowanie już istniejącej instalacji fotowoltaicznej.

Czy rozbudowa jest możliwa?

Jeśli masz już panele słoneczne, prawdopodobnie zmniejszyłeś już rachunki za prąd. Nadchodzi czas, kiedy chcesz dodać więcej energii do swojej sieci słonecznej – może po to, aby zaoszczędzić jeszcze więcej, a może masz samochód elektryczny i potrzebujesz teraz więcej paneli słonecznych, aby naładować go darmową energią elektryczną. A może początkowo chciałeś spróbować, jak działają panele słoneczne i czy są z nich jakieś korzyści, a teraz, widząc ich skuteczność, chcesz zwiększyć moc paneli słonecznych. W każdym z tych przypadków konieczna jest rozbudowa instalacji.

Inwerter – co to?

Wymiana istniejącego falownika (nawet jeśli nadal działa) w przypadku rozbudowy może znacznie zwiększyć wydajność systemu fotowoltaicznego. Falownik jest ważną częścią systemu fotowoltaicznego. Jego zadaniem jest konwersja prądu stałego generowanego z paneli słonecznych na prąd przemienny, co umożliwia korzystanie z energii elektrycznej w domu lub eksportowanie jej z powrotem do sieci krajowej. Nowy falownik wykorzystujący nowocześniejszą technologię może sprawić, że wydajność systemu fotowoltaicznego może wzrosnąć od 5% do 25% w całym okresie eksploatacji systemu.

Czy warto rozbudować instalację fotowoltaiczną?

Jeśli instalacja nie spełnia już naszych oczekiwań co do ilości dostarczanej energii, to rozbudowa jest jak najbardziej wskazana. Tym bardziej że jest to proces całkowicie możliwy do przeprowadzenia. Wyjątkiem są jedynie obiekty o zbyt małej ilości miejsca, a także nieodpowiednio usytuowane budynki.

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje panele fotowoltaiczne nadają się do tego rodzaju zabiegu, z pewnością powinieneś skontaktować się z nami. Dowiedz się, dlaczego nasze usługi są najwyższej jakości i z jakiego powodu współpraca jest nad wyraz opłacalna. 

Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej jest możliwa w różnych warunkach

Warto wiedzieć, że zatrudniamy najbardziej doświadczonych pracowników na rynku – dzięki temu możesz liczyć na w pełni profesjonalną obsługę. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego klienta. Wymiana inwertera to nie wszystko, co wchodzi w zakres naszych usług – oferujemy również takie kwestie, jak oszacowanie mocy instalacji i na jej podstawie rozbudowę instalacji, dodatkowe panele oraz wiele innych kwestii. Podejmiemy się obszernego szeregu zadań, aby instalacja fotowoltaiczna w każdych warunkach została odpowiednio rozbudowana. Moc instalacji ma istotny wpływ na dobranie wszelkich elementów rozbudowy instalacji; zapotrzebowanie na energię elektryczną również. Bierzemy pod uwagę wszystkie te czynniki, oferując usługi naprawdę najwyższej jakości, kierując się doświadczeniem oraz obszerną wiedzą.

Jesteśmy niekwestionowanymi liderami na rynku jeśli chodzi o kwestie takie jak rozbudowa instalacji fotowoltaicznej. Zajmiemy się kwestią całej instalacji oraz tego, aby poszczególne elementy fotowoltaiki odpowiednio ze sobą współgrały, oferując efektywną, nad wyraz wydajną pracę. 

Fotowoltaika – ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

Dlaczego rozbudowa instalacji fotowoltaicznej jest istotna? Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań tego rodzaju. W związku z tym warto korzystać z tego rozwiązania w sposób całkowity, wykorzystując ogromny potencjał, jaki kryje się za modułami oraz panelami fotowoltaicznymi.

Aby nie narzekać na zbyt mało mocy fotowoltaiki, warto zdecydować się na jej rozbudowanie. Wtedy też będziemy mieć pewność odnośnie doskonałej efektywności oraz pokrycia całego zapotrzebowania na energię elektryczną w całym budynku. Aby tego dokonać i czerpać z tego pełną satysfakcję, z pewnością warto poprosić o pomoc specjalistów takich jak my. Panele fotowoltaiczne, które montujemy, zawsze są najwyższej jakości. Cechuje nas wieloletnie doświadczenie oraz szerokie kompetencje, dzięki czemu możemy zagwarantować najlepsze usługi tego rodzaju o rynku. Warto wspomnieć również o tym, że oferujemy doskonałe, indywidualne podejście do każdego klienta oraz fachową ocenę możliwości rozbudowania poszczególnych instalacji. 

Przeczytaj również: