Firma Solaredge to obecnie jedyna firma oferująca zintegrowany system: falownik + optymalizatory mocy – zapewniający bezpieczeństwo (obniżenie napięcia do bezpiecznego poziomu 1V w przypadku wystąpienia anomalii w systemie), a także pełną optymalizację pracy poszczególnych modułów i możliwość monitoringu instalacji. W systemie Solaredge każdy moduł wyposażony jest w optymalizator mocy, dzięki czemu jeśli pojedynczy moduł działa słabiej niż inne, nie ma to negatywnego wpływu na pracę pozostałych modułów.

Korzyści systemu SOLAREDGE

Zaawansowany monitoring – w aplikacji do monitorowania firmy Solaredge można śledzić wydajność poszczególnych modułów. Falownik jest stale skomunikowany z siecią internetową, dzięki czemu dane są dostarczane do aplikacji na bieżąco, a klient ma dostęp do informacji o wydajności systemu z dowolnego miejsca na świecie, w dowolnym momencie poprzez aplikację w telefonie czy na tablecie lub przeglądarkę internetową. Dzięki szczegółowym informacjom rozszerzone są możliwości zdalnego serwisu instalacji, a także szybka weryfikacja ewentualnych nieprawidłowości w działaniu paneli.


          Bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej – zaawansowana funkcja systemu Solaredge – SafeDC – pozwala na odłączenie wysokiego napięcia prądu stałego w przypadku wystąpienia anomalii (m.in. zanik prądu zmiennego, czy zbyt wysoka temperatura).  Dzięki temu w sytuacjach awaryjnych zapewnia to ochronę instalatorów, strażaków oraz mienia.


Większe uzyski z instalacji fotowoltaicznej – Optymalizacja pracy poszczególnych paneli pozwala na minimalizację strat związanych z zacienieniem, zabrudzeniem czy też słabszą wydajnością pojedynczych modułów fotowoltaicznych.

Wyższa moc instalacji, łatwość projektowania instalacji fotowoltaicznych – dzięki zastosowaniu modułów z systemem SolarEdge można umieścić na dachu większą liczbę modułów, w miejscach gdzie bez systemu Solaredge byłoby to niemożliwe. W systemie Solaredge można łączyć ze sobą moduły rozlokowane na różnych połaciach dachu, w różnych kierunkach, przy kominach czy wykuszach – maksymalizując osiągi instalacji.

 

Przeczytaj również: