Duża ilość domów jednorodzinnych w Baninie, sprzyja montażom instalacji fotowoltaicznych. Stale rosnąca cena prądu to niejedyny czynnik motywujący mieszkańców Banina do inwestycji w panele fotowoltaiczne. Oprócz aspektu ekonomicznego, istotna jest także kwestia dbałości o naszą planetę. Fotowoltaika w Baninie, to oszczędność, niezależność oraz troska o środowisko!

Panele fotowoltaiczne Banino – pora na ekologiczne rozwiązania w Twoim Domu

W ostatnich latach instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność. Jest tak nie bez powodu. Systemy fotowoltaiki pozwalają wiele oszczędzić, jak również dołączamy do grona osób, które działają w trosce o nasz klimat. Co więcej, zastosowanie instalacji fotowoltaicznej we własnym domu daje możliwość uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców prądu.

Fotowoltaika bardzo zyskała na rozgłosie. W sąsiedztwie można zauważyć rosnącą ilość domów z panelami fotowoltaicznymi na dachu, można spotkać również dużą ilość paneli fotowoltaicznych na gruncie. Wiele ludzi pewnie zastanawia się skąd wziął się tak wielki sukces fotowoltaiki. Należy więc rozpocząć od tego, jak ona funkcjonuje.

Co to są panele fotowoltaiczne i jak działają? Banino

Fotowoltaika to właściwie użycie promieni słonecznych do wygenerowania energii elektrycznej. Pozyskaną energię możemy wykorzystać nie tylko do zasilenia wszelkich sprzętów, jakie posiadamy we własnym domu, ale także do podgrzewania wody bądź ogrzewania budynku, który zamieszkujemy.

Głównym elementem, jakiego potrzebujemy do wytworzenia prądu są moduły fotowoltaiczne, zwykle potocznie nazywane panelami fotowoltaicznymi. Montowane są one zwykle na dachu domu. W większości przypadków nie ma potrzeby wzmacniania elementów konstrukcyjnych dachu – dzieje się tak tylko gdy mamy do czynienia ze starszymi budynkami.

W modułach fotowoltaicznych zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, które polega na przeobrażeniu energii ze słońca w energię elektryczną. Ładunek elektryczny rozprowadzany jest po ogniwach, które stworzone są z tworzywa półprzewodnikowego. Jednym z najczęściej używanych materiałów do budowy ogniw jest krzem.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Moduły słoneczne można podzielić na dwie grupy: moduły monokrystaliczne a także moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne wyróżniają się wysoką klasą a także wydajnością działania spośród wszystkich modułów. Te moduły są stworzone z pojedynczego kryształu krzemu. Dzięki stosunkowo niewielkim kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są w obecnym czasie jednymi z najpopularniejszych. Z kolei proces wytwarzania modułów polikrystalicznych jest nieco mniej skomplikowany. Powstają one z czystego półprzewodników krzemu. Szacunkowo efektywność paneli polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest mniejsza o 3%.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna? Banino

Z pewnością! Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga żadnych uzupełniających źródeł energii, a co więcej nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Głównym z powodów, dla których ludzie decydują się na montaż paneli fotowoltaicznych jest fakt, iż jest ona całkowicie ekologiczna i nie wiąże się z degradacją środowiska.

Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Czego boją się inwestorzy fotowoltaiki w Baninie?

Wśród potencjalnych zainteresowanych instalacjami fotowoltaicznymi istnieje sporo plotek, które nestety często przechodzą z ust do ust. Jakie są to mity?

Mit 1: W Polsce jest za mało słońca na zastosowanie paneli fotowoltaicznych

Jest to jeden z głównych mitów, który całkowicie nie ma potwierdzenia w praktyce. Jako wieloletni specjaliści od instalacji paneli w Baninie możemy z pełną stanowczością zaprzeczyć. Często słyszymy przychylne opinie naszych klientów, którzy po paru sezonach zyskują stuprocentowe uniezależnienie od dostawców prądu.

Ponadto, Polska posiada bardzo podobne nasłonecznienie do Niemiec, które są liderem wśród państw korzystających z instalacji fotowoltaicznych w Europie.

Mit 2: Inwestycja w fotowoltaikę nie opłaca się

To nieprawda. Istnieje wiele dopłat i ulg na montaż instalacji fotowoltaicznej, dzięki czemu inwestycja zwraca się jeszcze szybciej. Ponadto powinno się wziąć pod uwagę fakt, iż z roku na rok ceny za prąd szybują, a czas spłacania inwestycji zmniejsza się.

Mit 3: Panele fotowoltaiczne nie ogrzeją twojego domu w pochmurny dzień

Faktem jest, iż najlepsza pogoda dla instalacji słonecznej to słoneczny dzień. Jednak w chmurny dzień panele fotowoltaiczne także będą działać. Mniejsze promieniowanie słońca ma wpływ na sprawność instalacji, lecz nie sprawia, iż panele nie działają.

Zobacz realizacje w innych miastach: