• TRÓJMIASTO I OKOLICE
 • logo sollab

  FOTOWOLTAIKA CHWASZCZYNO

  #oszczędność #niezależność #troska o środowisko

  Instalacje fotowoltaiczne w Chwaszczynie cieszą się coraz to większą popularnością. Duża ilość domów jednorodzinnych oraz stale rosnące ceny prądu sprzyjają inwestycji w fotowoltaikę. Mieszkańcy Chwaszczyna decydując się na instalację fotowoltaiczną, stają się niezależni energetycznie i nie martwią się wysokimi rachunkami za prąd.

  Fotowoltaika Chwaszczyno dla Twojego domu lub mieszkania – czas postawić na ekologię

  Ostatnio panele słoneczne są coraz bardziej powszechne. Jest tak nie bez przyczyny. Systemy fotowoltaiczne pozwalają wiele zaoszczędzić, a także dołączamy do grona osób, które troszczą się o Planetę. Co więcej, użycie Paneli fotowoltaicznych w domu umożliwia uniezależnienie się od dostawcy prądu.

  Technologia fotowoltaiczna mocno zyskała na rozgłosie. W sąsiedztwie możesz zauważyć rosnącą ilość budynków z panelami słonecznymi na dachu, można spotkać także ogrom instalacji fotowoltaicznych na gruncie. Masa osób pewnie zastanawia się skąd wziął się tak gigantyczny sukces fotowoltaiki. Trzeba zatem zacząć od tego, jak ona działa.

  Czym są panele fotowoltaiczne? Jak działa fotowoltaika? – Chwaszczyno

  Fotowoltaika to właściwie użycie promieniowania słonecznego do wytworzenia prądu. Uzyskaną energię masz możliwość użyć nie tylko do zasilenia przeróżnych sprzętów, które posiadamy we własnym domu, ale również do podgrzewania wody lub ogrzania budynku, w którym mieszkamy.

  Głównym elementem, jakiego potrzebujemy do wytworzenia prądu są moduły fotowoltaiczne, zwykle potocznie nazywane panelami fotowoltaicznymi. Montowane są one najczęściej na dachu domu. W dużej części przypadków nie nie jest wymagane wzmacnianie konstrukcji dachu – dzieje się tak tylko gdy mamy do czynienia ze starszymi budynkami.

  W modułach fotowoltaicznych dochodzi do zjawiska fotowoltaicznego, które polega na transformacji energii ze słońca w prąd stały. prąd rozprowadzany jest po ogniwach, które stworzone są z materiału półprzewodnikowego. Jednym z najczęściej używanych materiałów do budowy ogniw jest krzem.

  Rodzaje paneli fotowoltaicznych

  Moduły słoneczne dzielą się na parę grup: moduły monokrystaliczne oraz moduły polikrystaliczne. Moduły monokrystaliczne wyróżniają się najwyższą jakością i efektywnością działania spośród wszystkich modułów. Te panele zostały stworzone z jednego kryształu krzemu. Dzięki dość niewielkim kosztom produkcji moduły monokrystaliczne są obecnie jednymi z najbardziej powszechnych. Z kolei proces produkowania modułów polikrystalicznych jest nieco prostszy. Tworzone są one z czystego półprzewodników krzemu. Według szacunków efektywność modułów polikrystalicznych, w przeciwieństwie do monokrystalicznych, jest mniejsza o 3%.

  Czy instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna? – Chwaszczyno

  Z pewnością! Instalacja fotowoltaiczna nie potrzebuje żadnych dodatkowych źródeł energii, jak też nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Głównym z powodów, dlaczego ludzie stawiają na montaż instalacji fotowoltaicznej jest fakt, iż jest ona całkowicie ekologiczna i nie wiąże się z degradacją środowiska.

  Czy jest się czego bać? Jakie obawy mogą mieć inwestorzy fotowoltaiki w Chwaszczynie?

  Pośród potencjalnych nabywców paneli słonecznych przekazywanych jest sporo plotek, które są niestety często powielane. Jakie są to mity?

  Mit 1: W Polsce jest za mało słońca na zastosowanie paneli fotowoltaicznych

  Jest to jeden z głównych mitów, który zupełnie nie ma odzwierciedlenia w praktyce. Jako doświadczeni specjaliści od instalacji paneli w Chwaszczynie możemy zdecydowanie zaprzeczyć. Nasi klienci są zadowoleni i po kilku sezonach zyskują całkowite uniezależnienie od dostawców prądu.

  Ponadto, Polska ma zbliżone nasłonecznienie do Niemiec, które są jednym z liderów instalacji fotowoltaicznych w Europie.

  Mit 2: Koszt instalacji nie zwraca się, przez co inwestycja jest nieopłacalna

  To nieprawda. Można znaleźć masę dotacji oraz ulg na montaż paneli słonecznych, dzięki czemu poniesione koszty zwracają się jeszcze szybciej. Ponadto powinno się wziąć pod uwagę fakt, że z roku na rok ceny za prąd zwiększają się, a czas spłaty inwestycji redukuje się.

  Mit 3: Panele fotowoltaiczne nie ogrzeją twojego domu w pochmurny dzień

  Faktem jest, iż najkorzystniejsza pogoda dla instalacji słonecznej to słoneczny dzień. Lecz w chmurny dzień panele fotowoltaiczne również będą spełniać swoje zadanie. Zmniejszone promieniowanie słońca wpływa na sprawność systemu, lecz nie sprawia, że panele nie funkcjonują.

  Bądźmy w kontakcie

  Działamy na terenie Trójmiasta i okolic: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew.

  *SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O. informuje, iż w celu odpowiedzi na zadane pytanie niezbędne jest zebranie i przetwarzanie Państwa danych osobowych zgodnie ze wskazanym powyżej formularzem. Podanie przez Państwa tych danych i kliknięcie przycisku "WYŚLIJ" jest równoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie. Dane osobowe będą przetwarzane jedynie w celu odpowiedzi na Państwa zapytanie, a także w celu ewentualnego późniejszego przygotowania oferty. W każdej chwili mogą Państwo zażądać usunięcia swoich danych z naszej bazy. Administratorem Państwa danych osobowych jest SOLLAB FOTOWOLTAIKA SP. Z O.O., ul. Aliny Pienkowskiej 31, 80-180 Gdańsk, NIP: 583-34-04-801.
  avatar przy kontakcie

  Marceli

  Zweryfikowana
  Rzetelnie wykonana praca w umówionym terminie. Brak jakichkolwiek zastrzeżeń.
  Liliana Krawczyk
  Liliana Krawczyk
  2020-12-28
  Zweryfikowana
  Michal Sochacki
  Michal Sochacki
  2020-12-24
  Zweryfikowana
  Rzetelnie i terminowo wykonana usługa. Polecam
  maciej stefaniak
  maciej stefaniak
  2020-12-17
  Zweryfikowana
  Do decyzji zakupu przymierzałem się ponad dwa lata. W tym czasie zbierałem informacje i organizowałem spotkania z przedstawicielami różnych firm zakładających instalacje. Firma Sollab jest firmą bardzo profesjonalną jej oferta była bardzo dobrze przygotowana, była atrakcyjna cenowo do innych firm. Panowie monterzy zamontowali panele tak jak żadna firma nawet nie zaproponował czyli na stronie południowej zmieścili wszystkie panele. Prace monterskie trwały 5 dni, instalacja na 9,92kWp.na SolarEdge. Montaż w czerwcu. Bardzo polecam firmę. Obecnie od lipca do grudnia zapłaciłem 71zł rachunek za prąd.
  Paweł Zięba
  Paweł Zięba
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Profesjonalna kompleksowa firma w każdym calu. Od chwili rozmów na temat mocy oraz marek komponentów instalacji do montażu ( w terminie co do dnia) i pomocy w złożeniu wniosku o dofinansowanie i Energa. Świetne doradztwo na etapie projektowania, nic na siłę. Wysłuchane każde sugestie oraz ich analiza. Ekipa montażowa to profesjonalni fachowcy znający się na tym co robią. Wszystko zamontowane estetycznie i bez szkód na dachu. Jeśli chodzi o cenę sa bardzo konkurencyjni na rynku nie tylko trójmiejskim. Bardzo polecam!!!!
  Caro Caro
  Caro Caro
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Janusz Przybyszewski
  Janusz Przybyszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Andrzej Staniszewski
  Andrzej Staniszewski
  2020-12-15
  Zweryfikowana
  Polecam!!! Bardzo fachowe, profesjonalne podejście, brak zachwalania, same konkrety. Właściciel świetnie przygotowany od strony teoretycznej i praktycznej. Zespół montażowy bardzo solidny, praca wykonana sprawnie i estetycznie. Bardzo dobra oferta zarówno produktowo jak i cenowo. Podejście do klienta szczere i kulturalne, bez "chwytów" marketingowych i psychologicznych. Dziękujemy całemu zespołowi i szczerze polecamy. Ania i Adam Donarscy.
  Anna Donarska
  Anna Donarska
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Profesjonalna i kompleksowa obsługa, polecam!
  Piotr Jaworski
  Piotr Jaworski
  2020-12-14
  Zweryfikowana
  Jarosław Ziemlański
  Jarosław Ziemlański
  2020-12-14
  Sollab
  :*